banner851

banner614

KUTLAMA VE ELEŞTİRİ BİR ARADA!

banner619

Emniyet Teşkilatı Sivil Personel Sendikası (Siper-Sen) kuruluşunun 3. yılını kutluyor. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla Anıtpark’ta bir basın açıklaması yapan Siper-Sen Düzce İl Başkanı Sezattin Atasever, sendika olarak ilgili kurumlardan beklentilerini sıraladı.

banner846
Gündem 14.05.2017, 13:55 14.05.2017, 16:14
1307
banner844

Emniyet Teşkilatı Sivil Personel Sendikası (Siper-Sen) kuruluşunun 3. yıldönümü dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı. Anıtpark’ta toplanan sendika üyeleri adına konuşan Siper-Sen Düzce İl Başkanı Sezattin Atasever, Emniyet Teşkilatı Sivil Personel Sendikası’nın 14 Mayıs 2014 tarihinde kurulduğunu belirterek, “Bugün 3. kuruluş yıldönümü münasebeti ile toplanmış bulunmaktayız.” dedi.

Sendika olarak İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’ndan beklenti ve taleplerinin olduğunu ifade eden Atasever, şöyle devam etti: “Emniyet Genel Müdürlüğü’nde çalışan 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi Emniyet Hizmetleri Sınıfı dışında kalan diğer hizmet sınıfı personeline, personelden yoğun talep gelmesine ve bunun için Yasada belli süreler öngörülmüş olmasına rağmen görevde yükselme sınavı açılmayarak personelin kariyer hakları ellerinden alınmaktadır. Genel İdari Hizmetleri Sınıfı personeline ise şeflik, uzmanlık kadroları tahsis edilmemesi ile farklı kurum çalışanlarıyla aralarında oluşan gerek kariyer bakımından gerekse mali haklar bakımından her geçen gün uçurum oluşmakta ve bu uçurum derinleşerek büyümektedir. Bu vesileyle aynı gün içinde bulunduğumuz anneler gününü de kutluyoruz. Öncelikle trafik Muğla’da yaşanan trafik kazası sonucunda hayatını kaybeden annelerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Anneler bizim baş tacımızdır.”

Yorumlar (8)
Sezattin ATASEVEN 4 yıl önce
Harranlı:Birdesendikalarıayrımcılıkpeşindedemişsin Anayasanınverdiğihakkı kullanmak için sanamı soralım sana tavsiyem önce oku 4688 sayılısendikalar kanunu hakları vegüvenceleri bimenlazım önce.Devletkanunveyönetmeliklerle
yönetiliişinebak.
Sezattin ATASEVEN 4 yıl önce
Harranlı:1.Kurumlar arası geçiş yapmak isteyen mensuplarımızaKurum onay vermemektedir.2.Türkiye genelinde Sali görevi dışında 60.000 polis memurunun çalıştığını biliyormusun belliki rahatsızsın demekkisen benim yerimi işkal ediyorsunhade..
Sezattin ATASEVEN 4 yıl önce
Harranlı :1.Belliki Emniyet Hizmetleri mensubusun ve Sen içerde otururken Meslektaşların hırsız kovalıyor,asli görevine dön Bunun için tazminatlar alıyorsun.
2Görevde yükselme senin uktende değil anayasal bir haktır.Liyakat esasına dayanır
Sezattin ATASEVEN 4 yıl önce
Etkiye tepki. Devlet memurları kanunu 657 Aksi bir dum olmadıkça devlet memurları günlük 8 saat olmak üzere Haftalık 40 saati aylık ise 160 saat mesayi yapar demiş Kendinizi kanun koyucudan dahamı akıllı buluyorsunuz?
önce mevzuat ve kanun
Kölelik bitecek 4 yıl önce
Bazı arkadaşlar 8 saat çalışır 2 güz izin yapar polisten öğretmenle aynı maaş alır ister demiş kendileri tarifvetmişler biraz naaş ödül taltife gelince ğötürdüklerini unutmuşlar siz yatın kalkın bu memurlara dua edin onlar olmasa gördünüz..
Etkiye tepki. 4 yıl önce
Her biri bir öğretmen kadar maaş alan ,günde 8 saat den bir saniye fazla çalışmayan ,Emniyetin sivil çalışanları,biraz haline şükretmeli,bence.
Harranlı 4 yıl önce
Sezahattin boş konuşuyor,yükselmek isteyen diğer kurumlara geçiş yapabilir.Ayrıca sendikaları sadece ayrımcılık peşinde,günde 8 saat çalışıp(?)hafta sonu iki gün tatil yaparak polis kadar maaş talep ederlerse şaşırmayın.
Mensub 4 yıl önce
İlgili Kurum ve kuruluşların biz Emniyet Genel Müdürlüğü Sivil personelinin istek ve taleplerimizi duyması temennisi ile ...