banner851

banner955

LİSTEDE DÜZCE’DE VAR

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 32 ilde devlet hazinesine ait 385 muhtelif nitelikte arsayı açık artırma ile satışa sundu.

Gündem 05.06.2022, 11:20
6932
LİSTEDE DÜZCE’DE VAR
banner986

Son dönemde artan konut ve kira fiyatları sonrası harekete geçen hükümet, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı öncülüğünde yeni bir proje hazırladı. Geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan çalışma kapsamında, büyükşehirlerdeki Hazine arazileri, düşük maliyetle vatandaşlara sunulacak.

YÜZDE 20 İNDİRİM FIRSATI


Söz konusu projenin ilk adımı atıldı. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 32 ilde 385 arsa açık artırma ile satışa sunuldu.

Bakanlıktan, bu şekilde vatandaşa hem yatırım fırsatı hem de kendi konutunu inşa etme fırsatı sunulduğu iddia edildi.

Ödemede ise net yüzde 20 indirim fırsatı sunan bakanlığın, buradan elde edilen geliri Kentsel Dönüşüm ve Konut Projelerine aktararak konut sorununa da çözüm üretmesi planlanıyor.

Arsalar yüzde 25 peşinat ve 24 ay vade imkânıyla satışa sunulurken, satışlar tapu ve KDV masrafından muaf tutulacak. Taşınmazların satışında sunulan vade imkânında, kanuni faiz yüzde 9 ile işlem görecek.

DÜZCE'NİN DE BULUNDUĞU LİSTEDE HANGİ İLLER VAR


Devlet Hazinesine ait satışa sunulan arsaların bulunduğu iller; Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kırşehir Kocaeli, Konya, Malatya, Mardin, Mersin, Muğla, Samsun, Tekirdağ, Van ve Yalova’dan oluşuyor.

AÇIK ARTIRMA 14-15 HAZİRAN'DA


Vatandaşlar, 14-15 Haziran 2022 tarihinde 32 ildeki arsa satışı için, Ankara ve İzmir'de düzenlenecek olan açık artırmaya çevrim içi katılım da sağlayabilecek.

Yorumlar (3)
Yunus Emre 2 ay önce
Satilsa ne olur neyi cozecek ki bunu da zengin alacak orta ve alt gelire sira mi gelir yine iyi bir sey yapiyoz ayagina zengin zengin ediliyoe fakir daha fakir
Aa 3 ay önce
Devlet önce satıyor, sonra dava açıp geri alıyor.
Kemal Kaya 3 ay önce
Doymadınız sata sata
31
açık