banner851

banner955

LİSTELER ASKIYA ÇIKTI

Düzce Belediyesi şirketinde işçi statüsüne geçme talebinde bulunanlardan başvurusu kabul edilen ve kabul edilmeyenlere ait listeler askıya çıktı. Yapılan inceleme sonucunda kadroya geçmek isteyen işçilerden 50'sinin başvurusu kabul edilmedi.

Gündem 20.02.2018, 15:36 20.02.2018, 18:52
5420

Düzce Belediyesi şirketinde işçi statüsüne geçme talebinde bulunanların başvuruları başkanlık bünyesinde oluşturulan Tespit Komisyonu'nca incelendi.

Komisyon incelemesini, 24 Aralık 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı Sözleşmeleri Kapsamında Çalıştırılmakta Olan İşçilerin Sürekli İşçi Kadrolarına veya Mahalli İdare Şirketlerinde İşçi Statüsüne Geçirilmelerine İlişkin 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Geçici 23 ve Geçici 24. Maddelerinin Uygulanmasına Dair Usul ve Esaslara İlişkin Tebliğ’de belirtilen kriterler doğrultusunda yaptı.

50 işçinin başvurusu kabul edilmedi
İnceleme neticesinde; gerekli şartları taşıması nedeniyle başvurusu kabul edilenler ile gerekli şartları taşımadığından başvurusu reddedilenlere ait liste belediye binasının girişinde askıya çıktı. Yapılan araştırmalar sonucunda, kadroya geçmek isteyen işçilerden 50'sinin başvurusunun kabul edilmediği görüldü.

Askıya çıkarılan listelerin ilan tebliği yerine geçtiği ve başvuru sahiplerine ayrıca tebligat yapılmayacağı bildirilirken, başvuru sonuçlarına itirazın; ilan tarihinden itibaren 3 gün içinde (22/02/2018 günü saat 17.00’a kadar) gerekçesini de belirtmek suretiyle Düzce Valiliği’ne iletilmek üzere belediyenin Yazı İşleri Müdürlüğü'ne yapılacağı kaydedildi.

Sınava girmeye hak kazananlara ait kesin listenin valilik bünyesinde oluşturulan İtiraz Komisyonu’nun itirazları değerlendirmesi ve kararı neticesinde kesinleşeceği, başvurusu kabul edilenlerin sınav tarihlerinin belediyenin internet sitesinde ayrıca duyurulacağı öğrenildi.

Haber: C. ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (1)
Eyüp 5 yıl önce
Hazır işimizden ettiler bizi ondan sonra gelde bu hükümeti destekle hani kimse işsiz kalmıcaktı bu adaletmi şimdi yazıklar olsun ondan sonra millet işsiz kaliyo kötü yollara yöneliyor hırsızlık yapıyor vs bundan hükümet sorumludur
22
açık