banner851

banner614

LOKANTACILARA ŞARTLI İZİN!

banner619

Düzce Belediyesinin kaldırım işgali olmaması için ramazan ayı süresince lokantacılara kaldırımlara masa koyarak iftar sunumu yapılmasını yasaklamasının ardından Düzce Lokantacılar Odası Başkanı Atilla Şişman, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Caymaz ile görüşerek cadde ve yolu kapatmamak şartıyla esnafın dışarıya masa koyabileceği onayının verildiğini söyledi.

banner846
Gündem 27.05.2017, 13:26 29.05.2017, 09:16
7702
LOKANTACILARA ŞARTLI İZİN!
banner844
Düzce Belediyesinin ramazan ayında lokantacı esnafının iş yeri önündeki kaldırımlara masa açarak iftar sunumu yapmasından dolayı oluşan kaldırım işgallerine son vermek amacıyla aldığı “kaldırımlara masa, sandalye koyarak iftar sunumu yapmasına ve yayların geçişlerinin engellenmesine Belediyemizce izin verilmeyecektir” kararı üzerine Düzce Lokantacılar Odası Başkanı Atilla Şişman, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Caymaz ile bir araya geldi.

Düzce Belediyesinde gerçekleşen görüşmede AK Partili Belediye Meclisi Üyesi Hasan Günden ve Zabıta Müdürü Mehmet Ali Kahraman da hazır bulundu. Düzce Lokantacılar Odası Başkanı Şişman, belediyenin kaldırım kararıyla ilgili lokantacı esnafının talebini Başkan Yardımcısı Caymaz’a iletti. Caymaz, belediye olarak aldıkları kararın halkın huzur ve düzenini sağlamaya yönelik olduğunu belirtti. Taraflar görüşme sonunda kaldırımlara masa açılmasına yaya trafiğine engel olmayacak şekilde yapılması şartıyla izin verilmesi konusunda anlaştı. Zabıta Müdürü Kahraman ise ramazan ayı süresince sahada denetleme yaparak su istimallere izin verilmeyeceğini ifade etti.

Görüşmede alınan kararı Öncü Haber’e aktaran Şişman konuyla ilgili şunları ifade etti:
“Vatandaşların caddede rahatlıkla yürüyebileceği bir alan bırakacağız. Masa açma işlemi yalnızca iftar saatinde olacak. Günün geri kalan vakitlerinde böyle bir uygulamaya izin verilmeyecek. İftarın ardından masalar toplanacak. Esnafa abartmamaları şartıyla müsaade edilecek.”

 
Yorumlar (23)
Duzce Ytzolosvik in my 4 yıl önce
Eve
Adalet 4 yıl önce
Düzce Muz devleti gibi yönetiliyor.Kaldırıma masamı koyulur. Normalde bırak masayı, reklam tabelası bile yasak olması gerek. Ama D0zce de velediyeden birini tanıyosan, vatandaşın hakkını yemek serbest malesef.
suat 4 yıl önce
vatandasını düşünmeyen tipik belediye kararı sadece cebini düşünen belediye kararı.
Alperen 4 yıl önce
Ozaman Adaletli Olun Kaldırımlara Çıkan Araçlarda Ceza Yazdırmayın ve insanlara zulüm yapmayın......,
Fırıncı 4 yıl önce
Tam bir rezalet sokak ortası gitsin evde yesinler şartmı sokakta yemek
İçine ettiniz 4 yıl önce
Yaziklar olsun bitirdiniz Duzceyi be. Rezil ettiniz iyice. Ne hizmet var ne söz dinleyen! Şimdi kesin o kurala uyarlar kesin!!! Kaldırım işgali komple yasaklanmali
tug 4 yıl önce
Gündeme gelmek için neler yapıyorsunuz ayıp
Erol 4 yıl önce
Hokus pokus pat yasak iptal.vAllaha demiştim uygulanmaz diye.ne değiştiği.bi alo herşey bitti.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın