banner851

banner955

Mahalle halkı tek yürek “Hizmet istiyoruz.”

Boğaziçi Belediyesi sınırları içerisinde bulunan Yeşildağ, Yeşilköy, Sert ve Altınışık Mahelleleri sorunlarla boğuşuyor.

Gündem 01.10.2008, 15:35
191
Mahalle halkı tek yürek “Hizmet istiyoruz.”
banner1032

Haftasonunda etkili olan sağanak yağışın ardından bazı bölgelerdeki alt yapı ve yol sorunları da ortaya çıkmıştı. Boğaziçi Belediyesi sınırları içerisinde bulunan Yeşidağ, Yeşilköy, Sert ve Altınışık Mahalleleri de bayramda mahallelerindeki sorunlarla uğraşıyor. D-655 karayolu üzerinde bulunan mahallelerde yağmurla birlikte suların dağılması için toprak kaymasının engellemek için yapılan set yapılırken yapım çalışmalarının yarıda bırakılması başta olmak üzere yol ve çöp sorunu da bulunuyor.

Yaşadıkları sorunları dile getiren mahalle sakinleri “Biz artık mahallelerimize hizmet gelmesini istiyoruz. Adeta unutulmuş durumdayız. Mahallemize gelen hiçbir hizmet bulunmuyor. Başta yol kenarına yapılan setin yerinin yanlış olması ve çalışmaların yarım yamalak olması bizi olumsuz etkiliyor. İlerleyen zamanlarda biz burada toprak kayması sorunuyla uğraşabiliriz. Çünkü daha setimiz yapılmadı. Bu çalışmanın başlatılması için evlerimizin yıkılması ya da bir mahalle sakininin hayatını kaybetmesi mi gerekiyor? Bu sorunun çözülmesini istiyoruz. Bunun dışında mahalle yollarımız hala yapılmadı. Bayramda ziyarete gelen akrabalarımız yoldan geçerken zorluk çekiyor. Özellikle yağmur yağdığı zaman yollarımız çamur haline geliyor ve bırakın arabayı yürüyerek bile yollardan geçemiyoruz. Bu yollarında bir an önce bitirilmesi gerekiyor. Ayrıca iki haftadır çöplerimiz toplanmıyor. Çöp kutuları çöp poşetleriyle dolup taştı. O kadar girişimde bulunduk ama hala bir çözüm alamadık. Bize yapılan açıklamada oraya gelemiyoruz, siz çöplerinizi mahalle önünde toplayın şeklinde. Biz çöplerimizi kendi çabalarımızla toplayıp bir yerlere atmak zorunda kalıyoruz.” şeklinde konuştular.

banner844
Yorumlar (0)
20
az bulutlu