banner851

banner614

MARKA DESTEKLİ PROJE

Düzce’de turizmin gelişmesi için Düzce Valiliği liderliğinde MARKA destekli “Modern Uygulamalar ve Yenilikçi Yöntemler İle Düzce Turizm Altyapısının Güçlendirmesi Projesi” hayata geçiyor. Düzce Valisi Zülkif Dağlı, puzzle’a benzettiği Düzce’yi söz konusu projelerle tamamlayacaklarını söyledi.

banner619
Gündem 25.11.2016, 12:41 26.11.2016, 12:23
1006

Düzce Valiliği’nin turizm projesi olan ve MARKA tarafından desteklenen "Modern Uygulamalar ve Yenilikçi Yöntemler İle Düzce Turizm Altyapısının Güçlendirmesi Projesi" bilgilendirme toplantısı Gölormanı Köyünde bulunan özel bir organik tarım çiftliğinde gerçekleşti.
Açılış toplantısına Düzce Valisi Zülkif Dağlı, vali yardımcıları, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Düzce İl Kültür Turizm Müdürü Özcan Budak, kaymakamlar, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Sekreteri Mustafa Ayhan ve daire amirleri katıldı.“Düzce bir puzzle ve bunu tamamlayacağız”
Her platformda proje odaklı çalışmalar yapacağını sık sık ifade eden Düzce Valisi Zülkif Dağlı projeyle neyi hedeflediklerini ifade etti: “Sayın bakanımızla Konuralp’ın turizm destinasyonu olması yönünde neler yapabileceğimizi konuşacağız. MARKA haricindeki kurumlara da proje sunmak için gerekli çalışmaları yapacağız. Bu konuda bize gerekli desteği verecek proje yapma kabiliyetine sahip herkesin desteklerini bekliyoruz. Düzce bir puzzle ve bunu tamamlayacağız. Bu puzzle tamamlandığında çok farklı bir Düzce’yle karşılaşacağız. Valiliğimizin yanına güzel bir danışma ofisi yapacağız. Büyük bir dev ekrandan turizmle ilgili duyurularımızı yapacağız. Biraz dijital çalışacağız..”“Düzce için sanayi bölgesi daha fazla istemiyoruz”
Düzce’deki yönetici ömrünü hatırlatan Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ise proje için verilen 24 aylık sürenin uzun olduğunu kaydederek şunları ifade etti: “Proje için verilen 24 aylık süre Düzce’deki yönetici ömrüne bakılırsa uzun görünüyor. Daha kısa sürede bitmeli. Biz yöneticiler olarak Düzce için sanayi bölgesi daha fazla istemiyoruz. Sanayi yeter artık. Düzce’yi geleceğe kültürle turizmle sanatla taşıyalım diyoruz. Düzce’de Allah vergisi yerler var. Biz bu değerlerin üzerine ne koyabiliriz ona bakmalıyız ”

“Düzce’nin geleceği turizm ve kültür”
Proje konusunda bilgilendirmelerde bulunan ve MARKA’nın neyi amaçladığını anlatan İl Kültür Turizm Müdürü Özcan Budak projenin Düzce Valiliği ile AB ofisince hazırlanıp Düzce Belediye Başkanları, Düzce İl Özel İdaresi, İl Kültür Turizm Müdürlüğü ile ortaklaşa gerçekleştirilen bir proje olduğu belirtti. Düzce’nin geleceğinin turizm ve kültürde olduğunu söyleyen Budak şunları ifade etti: Düzce’de bulunan kültür turizm potansiyelinin tanıtılması için İl Turizm Danışma Ofisine acilen ihtiyacımız vardır. Bizim gelecekte önemsediğimiz kırsal kalkınma, yani çiftlik turizm, doğa turizminin bütünleştirilmesi ve tanıtılması. Biz de bu yüzden bir tarım çiftliğinde tanıtım yapmak istedik ve valiliğimizce kabul edildi” diye konuştu.“Düzce’miz artık turizmde iddialı bir yere gelme şansı bulacak”

Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Serkan Yılmaz ise Düzce’nin projeyle artık turizmde iddialı bir yere gelme şansı bulacağını kaydetti. Yılmaz, Düzce’ye gelecek turist potansiyelinin artırılması hedeflenen projenin bütçesinin 924 bin 970 TL olduğunu ajansın yüzde 74’lük destek vererek 693 bin liralık katkı yapacağını belirtti.

Toplantı ve konuşmaların ardından Proje Teknik Sorumlusu Serkan Yılmaz’ın projenin sunumunu yapmasının katılımcılar çiftliği gezdi.
 

banner844
Yorumlar (11)
düzce trizim nere düzce n 5 yıl önce
kardüz eftenia otel efteni tabiat parkı golf alanı olimpiyat hazırlık merkezi fuar alanı kurugöl yatırımlar nerde
8181 5 yıl önce
Çok gùzel bir çalişma emeģi geçenlere teşekkùr ederiz.inşAllah gelecekte turizm açisindan dūzcemiz hakkettiģi yere gelir ve turizme verilen hertùrlū destek en iyi şekilde deģerlendirilir.Bazi yorumcu arkadaşlar şunu bilmelidirler bizim bölge olarak isviçreden yada fransadan ne eksiģimiz var muhteşem bir gölūmūz ,şelalerimiz,kayak merkezimiz, doyumsuz bir manzarasi ile toptememiz var yeterki isteyelim destekliyelim.
Turizm sıcak para 5 yıl önce
Orhan bey turizm sadece kum güneş deniz den ibaret değil.. Düzcede on binlerce insan raftingten, offroaddan, spor turizminden deniz ve Eko turizminden yayla göl şelale turizminden para kazanıyor düzcenin dört bir tarafını gezin görün bu doğal güzelliklerin bulunduğu yerlerdeki işletme ve konaklama tesislerini gezin görün on binler turizmden sıcak para kazanıyor turizmde yaz tahtaya al haftaya yok sıcak para var çevre kirliliği yok bacası yok bunları düşünmek turizmi geliştirilmek Lazım Fenerbahçe tesisi gibi diğer kulüpleri de kurugöle getirmek lazım golf ve kardüze hayata geçirip düzceyi uçurmak lazım turizm demek istihdam demek gelişmek demek kalkınmak demek
Orhan 5 yıl önce
Turizm de para mi var be kriz de ilk etkilenen sektor turizm dir. Yine bos isler. Soyle dunyaya teknolojik urunler satabilecek sanayiler arge yazilim sirketleri kurulmasi calisilmasi gerekirken, dagla toprakla kayayla dereleri duzenlemeyle duzceye zenginlik katmaya calisiyorlar. Arkadas zengin adam zaten tatil ya da eglence icin Duzceye mi gelir gider fransa ya isvicreye vb dunyaca unlu turizm merkezlerine gider. Havanda su dovuyorsunuz. Bari milletin vergilerini bos bos harcamayin
Gelecek turizmde 5 yıl önce
Sayın valim daha önceki siyasilerimiz yıllarca hep söz verdi efteni için kardüz için konuralp için Yığılca akçakoca için altyapı ve yollar için kurugöl için ama elle tutulur gözle görülür hiçbir destek alamadı düzce turizmi inşAllah bundan sonra güzel olur bacasız sanayi turizme halkın deneklerin STK'ların da inanıp destek vermesi olur birkaç kişinin uğraşı ve çabası ile turizm yavaş ilerler.. Düzcede herşey var turizm için Allah vermiş dünyada hiçbir yerde böyle bir il yok değer ve Kıymet bilmek lazım ankara tanıtım günlerinin 2. Si yapılmalı İstanbul Feshane de yapılmalı sayın Bakanı'mız vekillerimiz ve başkanlarımız bu işi çözmeli halletmeli
Yerli 5 yıl önce
Vali beyin yaklasimini sevdim. Eksikliklerin olduğunu ve giderilmesi gerektiğini ozelestiri cercevesinde dile getiriyor. Siyasiler bunu yapamıyor iste. Sayin vali bey daha once merkezi yollari bile çer çamur icinde olan bir memleket daha gördünüz mu? Hah iste sorumlusu o yaninizdaki baskan kılıklı adam.. politika su; kaz,doldur 6 ay sonra asfaltla.!
ali 5 yıl önce
Mehmet keleşe bakın.vali beyin yanında eller cepte falan...sayın keleş;belediye personelinden birisi o şekilde yanında dursa ne yapardınız...?
kalıcıda vatandaş 5 yıl önce
sayın valim önce kalıcı konutlardaki yollardaki çukurlar kapatılsın. Düzce yolları çukur dolu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın