banner614

“MASUM SİVİLLERE YAPILAN KALLEŞÇE SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ”

banner619

Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Düzce Şubesi Prof. Dr. Uğur Güvenç, Ermenistan’ın Azerbaycan’da sivillere yönelik düzenlediği saldırıyı kınadı. Prof. Güvenç “Azerbaycan Cumhuriyeti’nin topraklarını işgal eden Ermenistan’a karşı meşru müdafaa hakkı çerçevesinde toprak bütünlüğünü ve halkını korumak için başlattığı savunma harekâtını sonuna kadar destekliyoruz” cümlelerini kullandı.

Gündem 17.10.2020, 18:00
728
“MASUM SİVİLLERE YAPILAN KALLEŞÇE SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ”
banner785

TÜRKAV Düzce Şubesi, Ermenistan’ın Azerbaycan yerleşim yerlerinde yaşayan sivilleri hedef alan saldırıların ardından yazılı bir açıklama yaptı. Düzce Şubesi Prof. Dr. Uğur Güvenç tarafından yapılan açıklamada Ermenistan’ın saldırıları kınandı. Açıklamada, “Azerbaycan Cumhuriyeti’nin topraklarını işgal eden Ermenistan’a karşı meşru müdafaa hakkı çerçevesinde toprak bütünlüğünü ve halkını korumak için başlattığı savunma harekâtını sonuna kadar destekliyoruz” ifadelerine yer verildi.

AÇIKLAMANIN TAM METNİ

“Türk Kamu Çalışanları Vakfı, kurulduğu günden itibaren Türk milletinin değerlerine sahip çıkarak bu değerleri gelecek nesillere aktarma, farkındalık oluşturma, yeryüzünün neresinde olursa olsun Türk dünyasını bir bütün olarak kucaklayıp onların kederine, sevincine ortak olma anlayışını benimsemiş; her zaman sorumluluk bilinciyle hareket etmiştir.

Ortak tarihimiz, ortak inancımız, ortak coğrafyamız ve ortak irademiz üzerinden birlikte inşa ettiğimiz “tek millet iki devlet” olan ortak kimliğimiz, sadece Ermenistan’a karşı değil bu dostluk ve kardeşliği kendisi için risk gören bütün ülkelere karşı da en büyük gücümüz olarak görüyor ve yaşatmakta ısrar ediyoruz.

Bu amaç doğrultusunda, TÜRKAV yönetimi olarak yaklaşık 30 yıldır Azerbaycan toprağı Yukarı Karabağ’ı uluslararası hukuka aykırı bir şekilde işgal altında tutan Ermenistan’ın, 28 Eylül 2020 tarihinde sivil yerleşim yerlerindeki Azerbaycanlı savunmasız, masum kardeşlerimizin üzerine ağır silahlarla saldırmasını, son olarak 16 Ekim akşam saatlerinde Gence şehrinde yaşayan masum sivil vatandaşların üzerine yaptığı kalleşçe saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Azerbaycan Cumhuriyeti’nin topraklarını işgal eden Ermenistan’a karşı meşru müdafaa hakkı çerçevesinde toprak bütünlüğünü ve halkını korumak için başlattığı savunma harekâtını sonuna kadar destekliyoruz.

Ayrıca 18 Ekim Azerbaycan Devletinin bağımsızlık günüdür. 1991 yılında SSCB’den ayrılarak bağımsız olan kardeş ülke Azerbaycan’ın bu özel günlerini de tebrik ederiz. Umarız bu gün; Ermeniler tarafından işgal altında tutulan Azerbaycan topraklarının da özgürlüğe kavuştuğu günlerin müjdecisi olur.

Türk milliyetçisi ve TÜRKAV üyesi olarak bizler, tarihsel süreç içinde Türkistan coğrafyasının bir parçası olan, bir millet, iki devlet olarak gördüğümüz Azerbaycanlı şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, yaralı Kardeşlerimize de acil şifalar diliyoruz. İnanıyoruz hak yerini bulacak, işgal altındaki Yukarı Karabağ ile diğer Azerbaycan toprakları ve buralarda yaşayan Kardeşlerimiz en kısa sürede gerçek vatanlarıyla buluşacaktır. Azerbaycanlı Kardeşlerimizin Allah yar ve yardımcısı olsun.”

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (1)
Hilal Karaoğlu 3 ay önce
Sayın hocam ;
"Tek millet iki devlet" anlayışı anca bu kadar güzel anlatılırdı.Sonuna kadar destekliyoruz yüreğinize kaleminize sağlık.

Saygılarımla..
10°
kapalı