banner851

banner614

MEB’DE KIYAMET KOPACAK

banner619

Okulların kapanmasına sayılı günler kala, eğitim camiasında 'görevden alma' ve 'tayin' endişesi yaşanıyor. Düzce’de Aynı okulda 10 yıldır görev yapan eğitimciler, 'görevden alınma' veya 'başka bir okula atanma' kaygısı taşıyor.

banner846
Gündem 10.06.2014, 10:47
424
MEB’DE KIYAMET KOPACAK
banner844

Kamuoyunda Dershanelerin Kapatılmasını öngören Yasa olarak bilinen, Milli Eğitim Temel Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapan 6528 sayılı Kanun gereğince, bir okulda 4 yıl ve üzeri müdür, müdür başyardımcısı ve yardımcısı olarak görev yapanların, görev süreleri 13 Haziran Cuma günü itibariyle sona erecek. Görev süresi 4 yıldan az olanların ise bu sürenin tamamlanmasını takip eden ilk ders yılının bitimi itibarıyla başka bir işleme gerek kalmaksızın sona erecek.


HANGİ MÜDÜRLER GİDECEK


Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan 6528 Sayılı Yasa Gereği Atama Yönetmeliği 13 Haziran'da yürürlüğe girecek. Okulların kapandığı gün yüzlerce okul müdürü, müdür baş yardımcısı ve yardımcısının görevinin sona erecek. Bu müdürlerden hangilerinin yerlerinde kalacağının hazırlanan yönetmelik çerçevesinde belirlenecek. İlimizde ise hangi müdürlerin gideceği, kaçını yerinde kalacağı, öğretmenlerin durumu ise belirsizliğini koruyor.


12 YILLIK ÖĞRETMENLERİN DURUMU NE OLACAK?


Eğitim camiasında yöneticilerin yanı sıra, aynı okulda 12 yıldır görev yapan öğretmenlerin de başka okullara atanacağı söylentileri yayılırken, Bakanlık yetkilileri bunun doğru olmadığını açıkladılar. 6528 Sayılı Yasa'da bu yönde bir hükmün bulunmadığına dikkat çeken yetkililer, dolayısıyla böyle bir atama işlemi olmadığını belirttiler.

 

 

Haber;S.Kaşkır

 

 

 

 

 

 

Yorumlar (0)