banner851

banner955

MECLİS ÜYELERİ ATIŞTI!

Düzce Belediye Meclisinde MHP’nin meclise sunduğu iki önerge AK Parti ve MHP arasında karşılıklı söz düellosunun yaşanmasına neden oldu.

Gündem 05.06.2017, 18:29 07.06.2017, 10:19
3352

Düzce Belediye Meclisi Haziran ayı 1.Birleşimi Belediye Başkanı Mehmet Keleş başkanlığında yapıldı. Mecliste MHP’nin reklam ve tabela yönetmeliğine ilişkin meclise sunduğu iki önerge AK Parti ve MHP’li üyeler arasından söz düellosunun yaşanmasına neden oldu.

MHP’li üyeler, Grup Başkanvekili Ercan Katırcıoğlu imzasıyla belediyenin ilan, reklam ve tabela yönetmeliğine göre “Kaldırım, refüj ve yol üstüne ticaret tanıtım tabelası konulamaz” maddesi uyarınca yönetmeliğe aykırı tabelaların cadde ve sokaklardan kaldırılmasını istedi. Katırcıoğlu raket reklam tabelalarının vatandaşların yolda yürümesini engellediğini ifade ederek yönetmeliğe göre durumun yasak olduğunu söyledi. Talep oy çokluğu ile meclis tarafından reddedildi. Talebin reddedilmesi MHP’li Eyüp Topçu ile AK Partili Meclis Üyeleri Okan Turaman arasında karşılıklı söz düellosu yaşanmasına neden oldu. Turaman’ın MHP’lilere dönerek ‘önergeyi destekliyorsanız imza atardınız’ demesi üzerine Topçu’dan ‘cahil cahil konuşmayın’ çıkışı geldi. İkili arasındaki gerilimi düşüren Başkan Keleş oldu.

Katırcıoğlu tarafından meclise sunulan bir diğer önergede belediye ilan, reklam ve tabela yönetmeliğine her türlü ilan, reklam ve tanıtım amacıyla konulan pano, levha, afiş çalışmalara “Türkçede yer almayan harfler ile Türk dilinin temel kaynaklarına aykırı yabancı sözcükler kullanılamaz” maddesinin eklenmesi oldu. Talep oylama sonucu meclis gündemine alındı. Mecliste ayrıca Aziziye Pazaryeri yapım işi için 3 milyon lira kredi çekilerek Başkan Keleş’e yetki verilmesi kararı oylandı. Keleş, MHP’li Belediye Meclis üyelerini Hakkari Yüksekova’da vatandaşlarla meclis üyelerini buluşturacak iftar programına davet etti.

Toplantı 8 Haziran Perşembe günü yeniden yapılmak üzere sona erdi.

Yorumlar (12)
Toptan Fesih 5 yıl önce
Mhp'lileri tenzih ederek söylüyorum bu meclis Düzce'nin yüz karasıdır.
Tarih olma zamanları gelmiştir. Zaman şunu göstermiştir ki bu meclis Düzce halkına hiç bir şey sunamayan kukla bir meclistir.
Vatandaş 5 yıl önce
Meclisın içinde sayılı insan var çoğu meclis üyeliğinin ne olduğunu bilmezler Düzce mize yakışan bir belediye meclisi istiyoruz artık
akif 5 yıl önce
turaman varken avukata gerek yok.
turan 5 yıl önce
Turaman ın sesi çıkması normal,3.912.42 Tl bedava maaş alıyor.Bari bedava maaşın hakkını versin
Düzcee 5 yıl önce
Artık şiddet söylemleri yada Şiddetli tartışmalarınız Ramazan sonrasına saklayınız.Ramazan ayına uygun Hareketler yapmanızı Müslüman Bir Türk ve Düzceli olarak rica ediyorum.Allah kolaylıklar versin Cümlenize.
Tabela önemli 5 yıl önce
Keleşler için Düzcede ki tabelalar çok önemlidir.
Şahin acar 5 yıl önce
Raket tabelalar Dahilde birde engelli bisiklet ve yaya yürüyüş yollarında bulunan profil direklerle sabitlenmiş işyerlerine ayit metal tabelalari görmezden gelmeyin sayın üyeler bizler sizleri kavga edesiniz diye değil muhalefet yapınız die
Aslan 5 yıl önce
Çek krediyi götür.gelecek Başkan ödesin...
kazım 5 yıl önce
nyse 2019 seçimlerinde keleş yok son son kredi çeksin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın