banner615

banner614

banner701

MECLİSE SORU ÖNERGESİ SUNDU

banner619

İyi Parti Düzce İl Başkanlığı’nın Düzce’de sağlık alanında yaşanan sıkıntılarla ilgili sorduğu sorular İyi Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan tarafından meclis gündemine taşındı.

Gündem 26.11.2019, 12:55 26.11.2019, 15:19
2967
banner785

İyi Parti Düzce İl Başkanlığı, Düzce’de sağlık alanında yaşanan sıkıntıları düzenlediği basın toplantısında sorduğu sorular ile dile getirmişti. İyi Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan bu sorunları sunduğu soru önergesi ile meclis gündemine taşıdı.

İyi Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan’ın verdiği soru önergesindeki bazı sorular şöyle:
 
Hastanelerimizde uygulanan puantaj sistemi nedir ve personelin “bir kısmına” yüksek gelir yaratan diğer kısımlarında ise ciddi mağduriyetler oluşturan bu döner sermaye ve puantaj sistemi adil olarak çalışmakta mıdır ?
 
Sağlık İl Müdürünün, örneğin Üniversite Hastanesini denetleme yetkisi var mıdır ? 2019 yılında kaç kere denetimde bulunmuştur ?
 
Üniversite ve devlet hastanelerinde personel sıkıntısı ve teknik sebeplerle kapanan veya kapanmasına ramak kalan bölümleriniz var mıdır ?
 
Düzce’de asil mesleği hastane yöneticiliği olmayan hastane idarecisi bulunmakta mıdır ?
 
Üniversite hastanemizin çalışanlarına, mevcut kaynakların verimsiz ve sağlık alanı dışında kullanılması nedeni  ile, Ocak ayi sonrası döner sermayeden pay aktarılamaması riski var mıdır ?
 
 

Yorumlar (8)
Düzceliyiz 1 yıl önce
Adamın işi hır gür çıkarmak degil hatanede sıra yok randevu alamıyoruz doktor yok bırakında birileri Düzce den bahsetsin vekilim
YAVUZ 0881 1 yıl önce
Hic düşünmeden ben veriyorum cevabını evet devlet kurumları olmuş dingonun ahırı bence daha beter dümenler dönüyordur düzcede değil 81 vilayette
faydasız 1 yıl önce
Bu adamın işi gücü provakatörlükten başka birşey değil. İşi gücü hır gür çıkarmak. Kimseye bir faydası yok.
VATANDAŞ 1 yıl önce
faydası olacaklar da ortada yok ?
Milyon defa söylesende ki 1 yıl önce
Bosa konusuyorsunuz kendi partisinin vekil sayisi aldatmasin sizi her sey ama her sey TEK ADAM kontrolunde! Çikarin kafalarinizi kumdan! Kendi kendinizi teslim ettiniz çok ama çook geç.
Pehlivan K. 1 yıl önce
Çoluk,çocuk,şoför,gassal,imam,vaiz hoca ne bulursanız yönetici yapmışlar.Haliyle Düzce Sağlık uçuyor zıplıyor yerinde duramıyor (!) Sağlık yönetimi neyi yönetiyor biz de bilmiyoruz ortalık yangın yeri her şey toz pembe.
Vatandas 1 yıl önce
Akp millet vekilleri ne ise yara
Hasta yakını 1 yıl önce
Üniversite hastahanesinde havlu peçete bile yok randevusuz hasta bakılmıyor Randevu alamıyorsun Allah yardımcımız olsun.
13°
açık