banner851

banner614

MECLİSİN İLK İCRAATI

Şerefiye Mahallesi’ndeki İl Özel İdaresi hizmet binası satışa çıkıyor. Meclisin son birleşiminde fiziki mekanın yetersizliği gerekçesiyle oy birliği ile satış kararı alınırken, ihalenin kısa sürede yapılacağı öğrenildi. Özel idarenin uzun süredir atıl vaziyette değerlendirilmeyi bekleyen Fevzi Çakmak'taki kalıcı işyerlerine taşınması planlanıyor.

banner619
Gündem 02.05.2014, 12:01
133
MECLİSİN İLK İCRAATI

Düzce İl Genel Meclisi Mayıs ayı toplantılarına bugün başladı. 30 Mart Yerel Seçimleri'nin ardından geçtiğimiz Nisan ayını kurum işleyişini ve alınan kararları incelemekle geçiren meclis üyeleri, bu ay kolları sıvadı. Mayıs ayının ilk toplantısında uzun süredir yetersizliği gündemde olan ve geçmişte bir de avam projesi çizilen Şerefiye Mahallesi’ndeki hizmet binasının satışına ilişkin karar alındı.

İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü’nün Şerefiye Mahallesi Şehit Ruhsar Caddesinde bulunan zemin+3 kattan oluşan hizmet binasının satışı için yazdığı dilekçe meclise sunuldu. Hizmet binasının satış işlemlerine İl Genel Meclisi oy birliği ile olur verdi.

Tüm hizmetlerin bir binada toplanması ve daha kaliteli bir hizmet verilebilmesi adına böyle bir karar alındığı bildirildi. Şehir merkezinde bunulun mevcut binanın bazı birimlerin farklı yerlerde olması, yine otopark sorunu böyle bir karar alınmasında etkili olduğu düşünülüyor. Özel İdare için yeni bir hizmet binası yapmak yerine idareye ait atıl binalardan birini tadilat ettirileceği belirtildi. Bunun için de merkeze yakın olduğu gerekçesi ile Fevzi Çakmak Mahallesi’nde bulunan kalıcı işyerlerinin düşünüldüğü öğrenildi.

 

 

 

Haber;S.Kaşkır

Yorumlar (0)