banner851

banner614

MECLİSTE KADRO ATIŞMASI

Düzce Belediyesi’ne 7 personel alımıyla ilgili mecliste kadro atışması yaşandı. MHP Grup Başkanı Ercan Katırcıoğlu, daha önce meclis üyesinin oğlu ve üst düzey bürokratın eşinin belediyeye alındığını hatırlatarak kadrolara alımların siyasi olarak yapılacağı konusundaki endişelerini, “Alımlar etraftan birilerini almak için yapılmışsa bu konuda gerçekten yetim hakkı yeniyor” şeklinde dile getirdi. Toplantıyı yöneten Başkanvekili Gönül Asuk, kendileri için önemli olanın birisinin meclis üyesi oğlu olması değil, liyakat sahibi olması gerektiğini bildirerek yanıt verdi.

banner619
Gündem 10.12.2016, 14:46 11.12.2016, 18:51
4624
MECLİSTE KADRO ATIŞMASI

Düzce Belediye Meclisi Aralık ayı 2.Birleşiminde sözleşmeli personellerin 2017 yılı ücretlerinin belirlenmesi ile kadro iptali ve ihdası görüşüldü. MHP grubu daha önce belediyenin biyolog kadrolarına yapılan atamaları hatırlatarak çeşitli kadrolarda görevlendirilmek üzere alınacak 7 personelin alımıyla ilgili düşüncelerini ifade etti. MHP Grup Başkanı Ercan Katırcıoğlu, grubunun kadrolara alımların siyasi olarak yapılacağı konusundaki endişelerini dile getirdi.

Katırcıoğlu, Düzce Belediyesi’ne birçok kadro tahsisi yapılmak istendiğini belirterek, şöyle konuştu: “Alınmak istenen bu kadrolar Düzce Belediyesinin ihtiyacından dolayı mı? yoksa birilerine istihdam yaratmaktan dolayı mı? şeklinde endişelerimiz var. Daha önce bir belediye bünyesine kazandırılması için bir adet biyolog talebi geldi. Komisyonda talep görüşülürken ‘MHP’li üye arkadaşlarım ihtiyacımız var mı? Adrese teslim bir alım mı yapacağız?’ diye sordu. Böyle bir durum olmadığı, talipler içerisinden uygun olanının seçileceği söylendi. Talipler içerisinden meclis üyemizin oğlu seçildi. Ardından geçen toplantılarda yine bir biyolog talebi oldu. Bu talebe de Düzce’de üst düzey bir bürokratın eşi biyolog olarak atandı. Kadrolara alınacak arkadaşlar geçekten Düzce Belediyesinin ihtiyacı olup, belediye çalışmalarına ivme kazandıracak kadrolar mı? Yoksa birilerinin eş dost ve akrabalarına kadro açmak amacıyla oluşturulan bir yapı mıdır? Alımlar etraftan birilerini almak için yapılmışsa bu konuda gerçekten yetim hakkı yeniyor. Çalışmak için birçok işsiz var.”

Toplantıyı yöneten Başkanvekili Gönül Asuk, kendileri için önemli olanın birisinin meclis üyesi oğlu olması değil liyakat sahibi olması gerektiğini bildirdi. Asuk, MHP’li üyelerin bu konudaki endişelerini yersiz bulduğunu ve kişiye göre istihdamın sağlandığı düşüncelerine katılmadığını söyledi.

banner844
Yorumlar (42)
Liyakat 5 yıl önce
Bu hanım efendinin liyakati, tahsili nedir? Siyaset bilimi yada kamu yönetiminde masteri mi var?
Bekliyoruz. 5 yıl önce
Bir Düzceli sade vatandaş olarak dileğim şudur; en kısa zamanda keleş ve meclisinin tümüyle görevden alınmasıdır. Şu anki belediye yönetimi ( başkan, başkan yrd ve meclisi) kanserli bir hücredir. Bu hücreler yok edilmelidir. Acillll....
Bunu yapacak siyasi irade de Özlü de mevcuttur. Ve en önemlisi sindirmiş, aç gözlü olmayan, saygı bilen, kişilikli ve eğitimli biri acilen bulunmalıdır.
liyakatmıymiş 5 yıl önce
sormazlarmı size o belediye meclisinde hanginiz liyakat sahibisiniz yazık yazık .
vatandaş 5 yıl önce
liyakat heeee nedir bu yaaa ulan yediniz yediniz şimdide yetmemiş gibi neslinize yedireceksiniz hiçmi garibanı gözünüz görmüyor neden ilan etmiyorsunuz biyalog sizin çevrenizdemi ibaret
umut 5 yıl önce
yatacak yeriniz yok
Sefiller 5 yıl önce
Belediye ve başkanı ile ilgili okuduğum her haberden iğrenir hala geldim. Türkiyede bu kadar sefil, rezil bir biçimde yönetilen halkının gözünün içine baka baka her türlü dalaverenin çevrildiği bir başka belediye var mıdır acaba.
vatandaş 5 yıl önce
yetim hakkı fakir fukara hakkı yiyipte torpille oralarda işe başlayan alınan varsa bizden alınan vergi ,su paralarıyla ödeniyorda maaş alıyorlarsa bunlara göz yuman kim varsa orada Allah evlatlarımdan çıkarsın .b
vatandaş 5 yıl önce
Boşuna demiyorum, hem keleş hemde tüm belediye meclisi görevden alınmalı.
Bu arada Ercan hocadan başka vatandaşın hakkını hukukunu koruyacak yürekli Mhp meclis üyesi yok mudur.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın