banner851

banner955

MECLİSTE KAVGAYA RAMAK KALDI!

Belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere kiralanması istenen 85 adet aracın 39’unun binek araç olmasına MHP’li belediye meclis üyeleri araçların belediye hizmetinden ziyade şahıs hizmetinde kullanıldığı gerekçesiyle tepki gösterdi. MHP’li üyeler Düzce halkına yük getirmemesi açısından grup olarak ret kararı verdi. Başkan Yardımcısı Güney’in Aziziye Pazaryerinin revizyonu için talep edilen 3 milyon liralık kredinin 7 milyon liraya yükseltilmesine yönelik ek önergesi MHP’li üyelerce eleştirildi.

Gündem 09.06.2017, 15:15 09.06.2017, 17:32
3265

Düzce Belediye Meclisi Haziran ayı 2.Birleşimi geçmiş toplantılarda olduğu gibi MHP’li ve AK Partili meclis üyeleri arasında tartışmalara neden oldu. Tartışmaların ana gündem maddesini ise belediyeye kiralamak istenen araçlar ile revizyon uygulanması hedeflenen Aziziye Pazaryeri için meclis gündemine alınan 3 milyon liralık kredi talebinin, Başkan Yardımcısı Ali Güney tarafından ek önergeyle 7 milyon liraya yükseltilmesi teklifi oldu.

Toplantı arasında gündem maddesi değişti
Güney’in devam eden asfaltlama çalışmalarının aksamaması için Aziziye Pazaryeri için meclis gündemine alınan 3 milyon liralık kredi talebinin 7 milyon liraya yükseltilmesini istemesi, MHP’li üyeler tarafından gereksiz bir harcama olarak değerlendirildi. Güney’in ek önergesi Belediye Meclisi Çalışma Tüzüğüne aykırı olmasına rağmen Düzce kamuoyunun en çok ihtiyacı olan asfaltlama çalışmalarının yarım kalmaması için MHP’li üyeler tarafından toplantı arasında yapılan mini zirvede gündem maddesinin değiştirilerek görüşülmesi kararı alındı.

Herkesi koyun gibi peşine taktın
Mecliste asfalt yapımına yönelik 3 milyon liralık ‘bütüm’ malzemesi alımına ilişkin kredi gerçekleşen oylamayla kabul edildi. Oylamanın kabul edilmesinin ardından Meclis Üyesi Okan Turaman’ın Güney’e ‘Herkesi koyun gibi peşine taktın’ demesinin ardından salonda tansiyon yükseldi. MHP’li meclis üyesi Ercan Katırcıoğlu Turaman’a sert sözlerle karşılık verince kavgaya ramak kaldı. Araya giren meclis üyelerinin ardından taraflar sakinleştirildi.

Düzce’nin kamu malı şahıslar tarafından kullanılıyor
Katırcıoğlu, belediyeye kiralanmak istenen 85 aracın 39’unun binek araç olmasına da şöyle tepki gösterdi:
“Belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere kiralanması talep edilen araçların, belediye hizmetlerinden ziyade şahsi hizmetler için kullanıldığını gördük. İspat ettik. 39’u belediye hizmetlerinde kullanılan araçlar olmadığını, şahsi işlerde kullanılan araç olduğunu bildiğimiz için belediye dolayısıyla Düzce halkına yük getirmemesi açısından MHP olarak ret oyu veriyoruz. Düzce’nin kamu malı şahıslar tarafından kullanılıyor.”

MHP’li üyelerin itirazına karşın talep AK Partili meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi.

Haber:Y.SEVER

Yorumlar (22)
Asii 5 yıl önce
Ercan hocayı yoldan çıkardılar adam memurluk hayatında okadar sakin bir insandıki öğrenciye bağırdığı görülmemiştir adama ne oldu böyle kavga eder olmuş.
Uyuyan düzce 5 yıl önce
DÜZCEYE KELEŞ MÜSTEHAKTIR. DÜZCE HAK ETTİĞİNİ YAŞIYOR.
Eski AKP'li 5 yıl önce
neden muhalifsiniz anlamıyorum. sandık önünüze geliyor sonuç akp. kimse boşa ağlamasın Düzce bu yönetime layıktır.
vatandaş 5 yıl önce
aziziye ve düzce çok acil pazaryeri pisliğinden kurtulmalı,,aklı başında olan ve azıcık kendine saygısı olan bu görüntüden rahatsız olmalı.bütün tinercilerin ve başı boş insanların ikametgahı durumunda,,
Öncü Hesabını Sor 5 yıl önce
Memlekette muhalefet yok! Bari basın hesabını sorsun. Madem cadde trafiğe kapatılacaktı neden asfalt yenilendi? 1 Km asfaltın maliyeti ne? EDSler takıldı? Cadde kenerana korkuluk yapıldı? Akşam aklına geleni sabah yapıyor. Plan program yok.
Vatandaş 5 yıl önce
Sayın başkan madem asar deresindeki ferforjeyi değiştirecen az eskiseydi daha geçen yıl yapıldıya onlar.. nasıl bi proje yapiyorsunuz her sene sök tak sök tak sonra para bitti çek kredi..
Vatandaş 5 yıl önce
3 milyon kredi 7 milyona çıkar tabiki.. madem istanbul caddesi trafiğe kapanacaktı o ferforjeler neden takildi caddedeki edsler neden takildi.. o ferforjenin metresinin işçiliği ne kadar?? Biri açıklama yapsın? Kim alıyor bu ihaleleri?
Düzceli 5 yıl önce
Gelecek başkan bu borçları öderken ALLAH yardımcısı olsun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız