banner851

banner955

MEDİKAL ESNAFINDAN KORKULUK TEPKİSİ

Hastane Caddesi üzerinde faaliyet gösteren medikal esnafı, çevre düzenlemesi kapsamında dükkanlarının önüne yerleştirilen korkuluklara tepki gösterdi. Medikallere sık gelen engelli vatandaşların korkuluklar nedeniyle güçlük yaşadığını savunan medikal esnafı, “Bu engelin önlerine set olarak çekilmesini istemiyoruz.” dedi.

Gündem 12.06.2017, 13:57 13.06.2017, 18:26
3849

Düzce Belediyesi ekiplerince merkezde bulunan pek çok cadde üzerinde çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda Hastane Caddesi’nde kaldırım kenarlarına korkuluklar yerleştiriliyor. Ancak bölgede kepenk açan medikal esnafı kameraların karşısına geçti ve söz konusu korkulukların mağduriyete yol açacağını savundu.

Bizi diğer esnaflarla karıştırmasınlar
Medikal sektörü ile diğer sektörlerin birbirine karıştırılmaması gerektiğini belirten Uğur Çakır şu ifadelerde bulundu:
“Burayı normalde kaldırım olarak görmemek lazım. Çünkü arkada bir cep var ve geriye baktığınızda bir cep yok. Burayı herhangi bir dükkan olarak düşünmemek lazım. Belediye başkanımızın veya yetkililerimizin bu işe yerlerini farklı görmeleri gerekiyor. Buraya yaşlısı, kalkamayanı, tekerlekli sandalyede olanı, sedyeyle geleni var. Bu insanların buraya rahat giriş-çıkış yapması gerekiyor. Bir metrelik yere bu hastaları sokmaya kalkarsak burada 6-7 işyeri var bunlara ayıp etmiş oluruz. Bizi diğer esnaflarla karıştırmasınlar. Gelen engellilere bir engel daha koyulmuş oluyor. Biz bunu istemiyoruz.”

Yetkili kimse, düzelteceğine eminim
Son olarak medikal esnaflarından Mehmet Uğur Acar ise şöyle konuştu:
“Burası çok farklı bir sektör. Medikal sektörü tamamen yatalak hastaların ya da engelli olan hastalara hitap ettiği için bizim buraya yapılan bariyerlerin doğru olmadığını düşünüyorum. Çünkü yürümekte zorluk çeken hastalar büyük sıkıntı yaşayacak. Bunu biz dile getiriyoruz ama sıkıntıyı yaşayan vatandaşlar bunu kendisi dile getirecek. Bunun engellilere karşı yapılan bir yanlış olarak görüyorum. Yetkili kimse eğer bunu düzelteceğine de eminim.”

Haber:Ö.YILMAZ

banner844
Yorumlar (26)
İşine bak 5 yıl önce
Orada hastane kalmadı sizde gidin o zaman
eeeeeeeeeee 5 yıl önce
Düzcelide bişey beğenmiyor olan esnafa olur
Düzceli 5 yıl önce
Ailenizden biri engelli degil diye rahat rahat konusuyorsunuz medicalcılerın müşteri kitlesi engelli vatandaslarımız yol üstnde oldugu icin dükkanlar araçtan inip dükkana ulaşması zor olur keleş bununda bir çaresine baksın rampa şart
Yerli 5 yıl önce
Esnaflar olarak duzcenin gelismemesi ilerlememesinden siz sorumlusunuz. Herşeye köstek oldunuz bu memlekette. Engelliyi düşünüyormuş bak bak.yalanini yiyeyim
Enes T. 5 yıl önce
Şimdi tramvay projesi yapılacak deniyor. Haliyle o korkuluklar kaldırılacaktır, daha yapılalı bir yıl anca oldu.
R.R. 5 yıl önce
GÖRGÜ KURALI OLARAK GEÇTİM DÜZCE ZATEN NORMAL. KARŞINDA Kİ İNSANA DEĞER VERMEK BİR ŞEYLER İFADE ETMEK İSTİYORSAN, ÖNCE GÜNEŞ GÖZLÜĞÜNÜ ÇIKARMALISIN ARKADAŞIM ;)
adamın teki 5 yıl önce
Dükkanlarınızda engelli rampası yok, basamak var, siz engellileri düşünüyorsanız hemen bunu halledin( çok da zor olmasa gerek) sonra belediyeye çemkirin.
İDO 5 yıl önce
DÜZCENİN İÇİNE ETTLER SIRA HAKKARİ YÜKSEKOVADA GALİBA...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın