banner851

banner614

MEHMETÇİK'E DUA EDİLDİ

Türkiye geneli bütün camilerde Afrin Sınır Ötesi Harekâtı’nın zaferle sonuçlanması için sabah ve yatsı namazlarında Fetih Suresi okunup dua edildi. Bu kapsamda Düzce’deki camilerde yatsı ve sabah namazında eller semaya açılarak dua edildi.

banner619
Gündem 21.01.2018, 12:22 21.01.2018, 15:53
820

Türkiye genelindeki 90 bin camide Afrin Sınır Ötesi Harekâtı’nın zaferle sonuçlanması için sabah ve yatsı namazlarında dua edildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin'deki terör örgütü mensuplarına yönelik "Zeytin Dalı Harekatı" adıyla dün saat 17.00'den itibaren başlattığı harekat nedeniyle tüm din görevlilerine bir mesaj gönderen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Vatanımızı ve huzurumuzu tehdit eden terör yapılanmalarına karşı kahraman güvenlik güçlerimizin başlattığı Afrin Sınır Ötesi Harekatı’nın zaferle sonuçlanması için bütün camilerimizde bu akşam (dün) yatsı ve yarın (bugün) sabah namazı öncesi veya sonrasında Fetih Suresi'nin okunmasını, ordumuza ve milletimize dua edilmesini istedi.

Bu kapsamda Türk Silahlı Kuvvetleri'nce, Suriye'nin Afrin bölgesinde teröristleri etkisiz hale getirmek üzere başlatılan "Zeytin Dalı Harekatı"nın zaferle sonuçlanması için Düzce’deki camilerde de kılınan sabah ve yatsı namazlarında Mehmetçik'e dua edildi. Camilerde sabah namazında Fetih Suresi okundu. Cemaat, okunan Kur'an-ı Kerim'in ardından ellerini semaya açarak dua etti.

Haber: C. ÜSTÜNER 

Yorumlar (6)
onlarda gitsin. 4 yıl önce
Suriyeden kaçıp gelen o delikanlılar da gitsin askere boş boş oturup durmasınlar..
VATANDAŞA CEVAP 4 yıl önce
VATANDAŞ KARDEŞİM SEN DEVAMLI CAMİYE GELİYORMUSUN.İMAMLARIN YÜZDE SEKSENİ CAMİYE GELMİYOR DİYORSUN. DOĞRU SÖYLÜYORSAN GELMEYENLERİ TESBİT ET. DEVLET GEREĞİNİ YAPAR. EĞER YALAN İFTİRA ATIYORSAN. AHİRETTE NASIL HESAP VERECEKSİN. NASIL İFTİRA ATTIĞIN İMAMIN ÖNÜNE CENAZEN GELECEK? ÇOK AYIP
Bir yolcu 4 yıl önce
Nedir bu imam meselesi herkes kafasına gore imam peşinde .cedidiye soğuk olmaz orası ağalar beyler yeri .siz esas kenar köşe camilerine bi gidin görün derim.sonra camiye giden rabbiyle olsun o ısınır. Ama biz beden camide ruh alışverişte.
M 4 yıl önce
Allah askerimize yardım etsin. Bizim askerimiz orada savaşıyor, suriyeliler burada terbiyesizlik yapıyor
Ahmet hakan 4 yıl önce
Sabahlari ozellikle cedidiye cami buz gibi neden acaba toplanan paralari dernekcilermi baska yere harciyo muftulukmu buz gibi halinin ustunde namaz kikiniyo yasli amcalara gunah degilmi imamda muezzinde ezane besdakka kala geliyolar yazik y
Vatandaş 4 yıl önce
Imamların 100/ 80 ni bugün izinli namazada gelmiyorlar