banner851

banner614

MEMLEKETLERİNE GERİ DÖNÜYORLAR…

banner619

Akçakoca’ya Güneydoğu’dan fındık toplamaya gelen 28 mevsimlik tarım işçisi Koronavirüs salgını nedeniyle memleketlerine dönme kararı aldı. 15 gün karantina altında kalan işçiler, iş bulamadıkları için paraları olmadığı gerekçesi ile Akçakoca Kaymakamlığı’na dilekçe ile başvurarak yardım talebinde bulundular.

banner846
Gündem 24.08.2020, 16:40
5228
MEMLEKETLERİNE GERİ DÖNÜYORLAR…
banner844

Tüm dünyada etkisini sürdüren ve küresel çapta büyük kabusa dönen Yeni Tip Covid – 19 Salgını tehdidi devam ediyor.

Fındık sezonu nedeniyle Düzce’ye özellikle Doğu ve Güney Doğu illerinden gelen Mevsimlik Tarım İşçileri’de salgından etkilenenler arasında yerini aldı. Akçakoca ilçesine bağlı Arabacı ve Yeşilköy’e fındık toplamaya gelen fındık işçileri, geldikleri ilk günde, 1 kişide virüs çıkması nedeniyle 15 gün boyunca karantinaya alınmışlardı. Karantinadan sonra bahçe sahiplerinin korkusu nedeniyle işçiler, iş bulamayınca mağdur oldular. Karantina nedeniyle 15 gün çalışamayan işçiler, karantina bittikten sonra da iş bulamayınca, Memleketleri olan Şırnak’ın Cizre ilçesine dönme kararı aldılar.

Ancak 15 gün çalışamadıkları için paraları olmayan işçiler, Akçakoca Kaymakamlığından yardım istediler. Dilekçe ile kaymakamlığa başvuran işçiler yol parası için talepte bulundukları öğrenildi.

Haber: Savaş ARI

Yorumlar (2)
Duzceli 11 ay önce
Yol paralarını kime oy veriyorlarsa onlar versin
Aa 11 ay önce
Fındık yok fındık
19°
parçalı bulutlu