banner851

banner614

MEMURLAR BORDRO YAKTI

banner619

Eğitim Bir Sen ve Sağlık-Sen üyeleri, toplu sözleşme görüşmeleri öncesi memurların ücretlerinin iyileştirilmesi için bordro yaktı.

banner846
Gündem 19.04.2012, 18:38
204
MEMURLAR BORDRO YAKTI
banner844

MEMUR-SEN’e bağlı Eğitim Bir Sen ve Sağlık-Sen üyeleri kamu çalışanlarının ödeme, maaş ve zam taleplerini duyurabilmek için bordro yaktı.
Anıt Park’ta toplanan sendika üyeleri adına basın açıklaması yapan Eğitim Bir Sen Düzce Şube Başkanı Ömer Faruk Çelebi, kamu çalışmalarının emeğinin karşılığını alamadıklarını göstermek adına toplandıklarını söyledi.
Çelebi, “ Ek ödeme mağduru öğretmenler ve öğretim elemanları olarak, 4 /C personeli olarak, hizmetli, memur, şef, şube müdürü, denetmen, uzman, sayman, teknisyen, şoför ve kütüphaneci olarak burayız. Diyanet çalışanları olarak, sağlıkçılar olarak, büro çalışanları olarak, belediye çalışanları olarak kısacası bütün kamu çalışanları için buradayız. Buradan hükümete sesleniyor ve toplu sözleşme masasında içimize sinen emeğimizin karşılığını ifade eden yeni bordroyu ortaya koymasını istiyoruz.” Dedi.
“Emekli Vekil Maaşının Yarısına Razıyız”
2 emekli vekil ve 1 emekli orgeneralin maaş bordroları gösteren Memur-Sen Başkanı Orhan Kılıç “ bir emekli orgeneralin emekli maaşı 4 bin 791 TL, yeni yasa ile birlikte 1 günlük vekillik yapan bir velilin emekli maaşı 6 bin 30 TL. birileri memurun çok fazla bir şey istediğini söylüyor ama biz memurlar olarak bir vekilin emekli maaşının yarısına razıyız. Bu ülkede en büyük 16. Ekonomiyiz diyorlar. En büyük 16. Ekonomiye sahip bir ülkenin memurun maaşları 3. Dünya ülkelerinin maaşlarıyla denk olmamalı. ”dedi.
Sendika üyeleri, yapılan basın açıklamasının ardından maaş bordrolarını yakarak hükümeti protesto etti.
Sendika üyeleri basın açıklamasının ardından Anıt Park’taki Düzce Belediyesi’nin Vanlı çocuklar için başlattığı oyuncak kampanyasına destek verdi.

Yorumlar (0)