banner851

banner614

MEMURLAR İÇİN SON GÜN

banner619

Milletvekili adayı olmak isteyen memurların, bugün saat 17.00'ye kadar istifa etmeleri gerekiyor. Düzce’de MHP’den iki ismin milletvekili aday adaylığı için istifasını vermesi bekleniyor.

banner846
Gündem 31.08.2015, 10:36
2187
MEMURLAR İÇİN SON GÜN
banner844
1 Kasım’da yapılacak olan seçimlerde aday olmak isteyen memurların bugün saat 17.00’ye kadar görevlerinden istifa etmesi gerekiyor. YSK’nın genel seçimlerde aday olmak isteyen hakim ve savcılar, yüksek yargı mensupları, yüksek öğretim kurumlarındaki öğretim elemanları, Yükseköğretim Kurulu üyeleri, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu üyeleri, kamu kurumu ve kuruluşlarının memur statüsündeki görevlileri ile yaptıkları hizmet bakımından işçi niteliği taşımayan diğer kamu görevlileri, belediye başkanları, subay ile astsubaylar, siyasi partilerin il, ilçe yönetim kurulu başkan ve üyeleri, belediye meclisi üyeleri, il genel meclisi üyeleri, kamu kurumu niteliğindeki meslek mensupları ile sendikalar, kamu bankaları ile üst birliklerin ve bunların üst kuruluşlarının ve katıldıkları teşebbüs veya ortaklarının yönetim ve denetim kurullarında görev alanların adaylıklarına ilişkin verdiği karar bugün sona eriyor.
Belirtilen görevlerde bulunan kişilerin milletvekili adayı olabilmesi için bugün saat 17.00'ye kadar görevlerinden ayrılma isteğinde bulunmaları ve görevden ayrılma hükümlerinin uygulanması gerekiyor. Bugün ayrıca kamu görevlerinden emeklilik dilekçesi verip aday olacakların emeklilik isteğini de saat 17.00’ye kadar vermeleri gerekiyor.
ÇAKMAK İSTİFA EDECEK
Alınan Bilgiye göre; Düzce’den Türk Eğitim Sen Düzce Şube Başkanı Osman Çakmak’ın MHP’den milletvekili aday adayı olmak için istifa edeceği öğrenildi. Öte yandan MHP Belediye Meclis Üyesi Ercan Katırcıoğlu’nun MHP genel Merkezi ile görüşmeleri sürdürdüğü, henüz kararının netleşmediği bilgisi edinildi. Katırcıoğlu’nun MHP’den milletvekili aday adayı olmak için istifasını verip vermeyeceği bugün saat 17.00’ye kadar belli olacak.
AK PARTİ’YE İLK BAŞVURU İMAMOĞLU’NDAN
Öte yandan Partilere aday başvuruları başladı. Ak Parti İl Başkanlığına Düzce Milletvekili Aday Adaylığı için ilk başvuru engelli kadrosundan Metin İmamoğlu tarafından yapıldı.
 
Yorumlar (4)
nbb 6 yıl önce
YALOVA ŞİMDİ BULDU VALİSİNİ
Meraklısına 6 yıl önce
Osman beyle ...güzel bir seçim çalışması yaparız ve inşallah vekil olur....düzgün ve temiz bir yüz......hayırlı olsun ...
AKÇAKOCALI 6 yıl önce
İSABET OLUR OSMAN BEY UYGUNDUR
Yurtman İstifa etmiyormu 6 yıl önce
Müdür beye de vekillik yakışır, istifa etmiyor mu?
17°
kapalı