banner851

banner614

“MERAMIZI VERMEK İSTEMİYORUZ”

banner619

Düzce Merkez’e bağlı Develi Besni ve Konaklı Köyü sakinlerinin hayvanlarını otlattığı mera vasfı taşıyan arazinin, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından ihale ile kiralanması talebi, iki köy halkını ayaklandırdı. Vatandaşlar karara karşı çıkarken, Develi Besni Muhtarı İbrahim Aydın konu ile ilgili adli süreç başlattıklarını açıkladı.

banner846
Gündem 12.06.2021, 13:56 12.06.2021, 18:00
6773
banner844

İddiaya göre, Düzce Merkez’e bağlı Develi Besni Köyü sınırları içinde yer alan mera vasfı taşıyan arazi için, Düzce’de faaliyet gösteren 2 firma Düzce Çevre ve İl Müdürlüğü’ne Et, Entegre ve Hayvan Çiftliği kurmak için talepte bulundu.

Bunun üzerine müdürlük, Develi Besni ve Konaklı Köyü sakinlerinin ortaklaşa hayvanlarını otlattığı mera vasfı taşıyan arazinin 30 yıllığına kiralanması için 17 Haziran Perşembe günü için ihale tarihi belirledi.

Hayvanlarını otlattıkları arazinin ihaleye çıktığı yönünde tebligat alan çiftçilik ve hayvancılıkla uğraşan köylüler, neye uğradıklarını şaşırırken, Develi Besni Köyü Muhtarı İbrahim Aydın, vakit kaybetmeden hukuki süreç başlattıklarını duyurdu.

MERAMIZI KESİNLİKLE VERMEK İSTEMİYORUZ”

Konu ile ilgili Öncü Haber Merkezi’ne konuşan Muhtar Aydın, “Biz bu merayı Develi Besni Köyü ve Konaklı Köyü sakinleri olarak ortaklaşa kullanıyoruz. Bizim burada hayvanlarımız otluyor. Burası için iki firma Et, Entegre ve Hayvan Çiftliği kurmak için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne başvurmuş. Bu talep üzerine 17 Haziran tarihine bir ihale açılmış. Biz bu durumu, dün ellerimize ulaşan tebligat ile öğrendik. Ben bu konuyu öğrenir öğrenmez, avukatımızla görüştüm ve hukuki süreci başlattım. Yine bu konu üzerine Vali Yardımcımızla görüştük. Pazartesi günü ise Sayın Düzce Valisi Cevdet Atay Bey ile görüşeceğiz. Ben Sayın Valimizin bize yardımcı olacağını düşünüyorum bu konuda. Biz kesinlikle meramızı vermek istemiyoruz” dedi.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (10)
Mustafa 2 ay önce
Yazık oluyor maalesef güç meselesi hâline geldi ülke.Parası olan çöküyor
Vedat 2 ay önce
iyi olur size oy verirken birdaha dünün uçuyoruz ya size herşey hak
DÜZCELİ 2 ay önce
hazine iç güveyi tarafından talan edilince köylünün merlarına devamında daha nerelere geleceğini iyi düşünün bu daha iyi günleriniz
Asabi 2 ay önce
Valilik yol göstermiş siz kiraya verin demişti. Diğer bütün köyler kiraya verdiler. Bu köyler geç kalmışlar anlaşılan. Ayrıca köye dışarıdan gelip arsa alan ve ev yapanları köy defterine kaydetmeyip insanlara elektriksiz yıllarca zulmettiniz. Bunları biz unutsak da Rabbim unutacak değil. Bu ihale olayı devede kulak bile sayılmaz.
SEDAT 2 ay önce
YENİ TAŞKÖPRÜ KÖYÜ VE OZANLAR MERASIDA VAR ORAYIDA KİRALASINLAR ÇOK GUZEL MERALAR .
Düzceli 2 ay önce
Bu ne ki daha neler göreceğiz neler. Az kaldı hava alma parası yolda.
böyle iş olmaz 2 ay önce
İlk önce kiralanır, sonra satılır. Sonrada bakmışsın apartman inşaatları yükseliyor. 1. sınıf tarım arazileri ve meraların böyle peşkeş çekilmesine karşıyız.
Düzceli 2 ay önce
Sata sata yer kalmadı bizim halkımız ucu kendine dokunmadıkça anlamıyor. VAllahi billahi söylüyorum siz hakettiniz bunları. Ağlayın sızlayın akp seçmeni, sizlere müstahak
Düzceli 2 ay önce
Seçmene hakaret etmiyorum canım benim, seçmen kendine hakaret ediyor zaten akpye oy kullanarak :D
çok bilmişe 2 ay önce
Bu muhalifler seçmene hakaret ettikçe oy alacaklarını sanıyor. Size zırnık oy yok. Adam olun ilk önce.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın