banner851

banner614

MERDİVEN İSYANI!

Akçakoca'da yaşlı ve engelli vatandaşlar belediye binasının merdivenlerini çıkmakta zorlanınca çareyi sosyal medya üzerinden Başkan'a çağrı yapmakta buldu. "Belediye binasına çıkarken kan ter içinde kalıyoruz." diyen vatandaşlar, yürüyen merdiven talebinde bulundu.

banner619
Gündem 11.06.2017, 15:54 11.06.2017, 17:04
1705

"Engelsiz Kent Akçakoca" Projesi için çalışmaların sürdüğü kentte, belediyenin önce kendi binasında yaşlı ve engelliler için düzenleme yapması istendi. Akçakoca Belediye binasına giden uzun merdivenleri çıkmak bazı vatandaşlar için çileye dönüşünce yürüyen merdiven talebi gündeme getirildi. Akçakoca Postası'nda yer alan habere göre; sosyal medya hesaplarından ve basın aracılığıyla Başkan Yemenici’ye seslenen özellikle yaşlı vatandaşlar, "Oflayıp puflayıp merdivenleri çıkmaktan bıktık. Nefes nefese kalıyoruz. Başkan isterse bu işi çözer." diyorlar.

Vatandaş: Başkan bu işi çözer!

Her gün yüzlerce vatandaşın işi nedeniyle gitmek zorunda olduğu Akçakoca Belediye binasının girişindeki merdivenlerin yürüyen merdivene çevrilmesini talep eden Akçakocalılar, Merkez Camii önüne yapılacak olan yürüyen merdivenlerden bir tanesinin de belediye binası önüne yapılması gerektiğini belirtiyor.

Yapılacak olan yürüyen merdivenlerin, küçük düzenlemelerle engelli vatandaşlar için de büyük bir kolaylık yaratacağına işaret eden bazı vatandaşlar, büyük ve maliyetli projelere imza atan Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici'nin bu sorunu da çözeceklerine olan inancını paylaştı.

Yorumlar (4)
Mohikan 4 yıl önce
Efendim medeniyet yürüyen merdiven değildir mantığa bakya olur zamnla oda olur efendim ben vatandaş olarak eminim yapılacak yeşil düZcemiz gelişecek efenim
AHMET DİL 4 yıl önce
BEN KARABÜKLÜYÜM. BELLEDİYE BAŞKANIMIZ MERKEZ DE ÇOĞU YERDE YÜRÜYEN MERDİVEN VAR.DÜZCE Lİ TEKNOLOJİ BAKANI VAR DEĞİL Mİ.KARABÜK HER YER ASFALT ÇOCUK PARKI.10 SENEDİR DÜZCEDEYİM GELDİM KÖY GİDİYORUM KÖY.GİTMEK TE DOĞRU KARAR VERMİŞİM.
HALKA KULAK VERİN 4 yıl önce
SAYIN YEMENİCİ HİÇ BİR SİYASETÇİ SEÇİMLERDEN ÖNCEKİ HALLERİNİ HATIRLAMAZLAR, BAŞKASINI ELEŞTİRİP EKSİKLERİNİ GÖRENLER İŞBAŞINA GELDİMİ HEM O GÖRDÜĞÜ EKSİĞİ HEM BEN OLSAM ŞUNU BUNU VS. YAPARDIM DEDİĞİNİ HATIRLAMAZ BİLE. BİRAZ DUYARLI OLUN
Hayri yılmaz 4 yıl önce
Antalyanın heryanı yürüyen merdivenle donatılmış medeniyet konuşmakla olmuyor içraatlazım çok görülmez 18 senede hastane yapanlar 118 sene sonra yürüyen merdiveni deyaparlar