banner851

banner955

MERTOL: CAMİAMIZIN BAŞI SAĞ OLSUN

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı ve Milli Görüş Vakfı Genel Başkanı Oğuzhan Asiltürk, tedavi gördüğü hastanede 86 yaşında hayatını kaybetti. Asiltürk’ün hakkın rahmetine kavuşması Düzce’de de büyük üzüntüyle karşılanırken, taziye mesajlarında duruşu, sadakati, kararlılığıyla anılacak ve örnek alınacak değerli bir şahsiyet olduğu vurgulandı.

Gündem 01.10.2021, 11:06 01.10.2021, 14:55
1196

Milli Görüş'ün önde gelen ismi Oğuzhan Asiltürk, 86 yaşında hayatını kaybetti

Oğuzhan Asiltürk ve eşi, 13 Eylül'de İstanbul'da zatürreye bağlı gelişen nefes darlığı nedeniyle rahatsızlanarak Ankara Şehir Hastanesine getirildi.

Burada tedavisi süren Asiltürk, bu sabah hastanede vefat etti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Yüksek İstişare Kurulu Başkanımız, yol arkadaşımız ve dava adamı Oğuzhan Asiltürk ahirete irtihal etmiştir. Milletimizin ve camiamızın başı sağ olsun. Mekanı cennet, makamı ali olsun." ifadelerini kullandı.

Mertol’dan taziye mesajı

Saadet Partisi Düzce İl Başkanı Birkan Mertol da yayımladığı taziye mesajında, “Değerli büyüğümüz Erbakan hocamın en yakın dava kardeşi değerli büyüğümüz Yüksek İstişare Kurulu Başkanımız Sayın Oğuzhan Asiltürk abimiz rahmetli olmuştur mekanı cennet olsun. Camiamızın başı sağ olsun.” ifadelerini kullandı.

50 yılı aşkın süredir ‘Milli Görüş’ hareketinin öncülerinden olan merhum Asiltürk, kritik zamanlardaki duruşu ve yol gösterici özelliği ile örnek alındı. Vefat haberinin ardından yayımlanan başsağlığı mesajlarında da Türkiye’nin ve hareketin kritik süreçlerindeki duruşu ile Milli Görüş camiasının yüksek takdirini kazanan Asiltürk'ün, duruşu, sadakati, kararlılığıyla anılacak ve örnek alınacak bir dava adamı olduğu vurgulandı.

Oğuzhan Asiltürk kimdir?

Oğuzhan Asiltürk 25 Mayıs 1935'te doğdu. İlk ve ortaokulu, liseyi Malatya’da okudu. Üniversite eğitimini ise İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesinde tamamladı.

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi'ni bitirdi. Serbest Müşavir Mühendislik, 14 ve 15. Dönem Ankara; 19, 20 ve 21. Dönem Malatya milletvekilliği ile İçişleri, Sanayi ve Teknoloji Bakanlıkları yaptı. Evli ve dört çocuk babası.

Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan'ın ölümünün ardından Saadet Partisi'nin YİK başkanlığına seçilen Asiltürk'ün, ayrıca kaleme aldığı "Sosyal Yapının Güçlendirilmesi" adlı bir kitabı bulunmaktadır. Saadet Partisi'nin kurucuları arasında yer aldı.

Yorumlar (3)
Davut Sam 1 yıl önce
Daha geçen ay partinizi bölmeye çalışıyordu.
hasan yıldız 1 yıl önce
aynı versiyon düzcede REFAH PARTİSİ İL BAŞKANI NEZİR MERTTÜRK aynı yoldalar
R.h 1 yıl önce
Allah rahmet eylesin
Yeni Sayımız