banner851

banner614

MERTOL’DAN BELEDİYEYE MESAJ

banner619

Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol Amerika Birleşik Devletleri ile Türkiye arasında yaşanan kriz ile Düzce Belediyesi hakkında açıklamalarda bulundu.

banner846
Gündem 13.10.2017, 16:36 13.10.2017, 17:38
1070
banner844

Saadet Başkanı İl Birkan Mertol parti binasında gündeme ilişkin basın toplantısı düzenledi. ABD ile yaşanan krize değinen Mertol, Düzce Belediyesi’ne ilişkin değerlendirmeler yaptı.

Ambargoyu fırsata çevirelim
Başkan Mertol Türkiye’nin ABD’nin koymuş olduğu ambargoyu fırsata çevirmesi gerektiğini ifade etti.
Mertol, “Tüm ülke ABD’nin ve Türk vatandaşlarına uyguladığı ambargoyu konuşuyor. Bir anda ülkemizin birinci gündemine oturdu. ABD’nin ambargo uyguladığı ülkeler gelişim gösterdi ve sanayide ekonomide geriye gitmedi. Amerika Birleşik Devletleri’nin ambargo yaptırım uyguladığı hiçbir ülke gelişim noktasında kötüye gitmemiştir. ABD’nin yıllardır Rusya’ ya ambargo uyguluyor, yıllardır İran’ a ambargo uyguluyor. İran’da Rusya’da zayıflamadılar daha da güçlendiler. Dünyanın sayılı güçlü ülkeleri arasına girdiler. Çünkü kendi imkanları ile kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendiler. Şuan Rusya ABD’nin ardından dünyanın en güçlü ikinci ülkesi, İran ABD’nin ve Batının tüm yaptırımlarına karşı gelişimlerini arttırıyor. Savunmada, silahlanmada, ekonomide o da Orta Doğu’nun en güçlü ülkeleri arasına geldi” dedi.

En büyük destekçisi biz olacağız
Mertol, ABD’ nin Türk vatandaşı olan bir konsolos çalışanının gözaltına alınmasının ardından verdiği tepkinin nedenini sorgulayarak “15 Temmuzdaki ABD’nin rolünün deşifre olmasından mı korkuyor? ABD 15 Temmuz’un şifrelerinin çözülmesinden mi çekiniyor? Biz merak ediyoruz ki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan bir konsolosluk çalışanının gözaltına alınması ve sorgulanması ABD’ yi neden bu kadar rahatsız etmiştir.  Yukarıda sıraladığımız bu konularla ilgili hükümetin derhal adım atmasını atacağı adımda da en büyük destekçisinin Saadet Partisi’nin olduğunu buradan kendilerine duyuruyoruz’’ ifadelerini kullandı.
 
Düzce’deki gelişmelere de değinen Mertol, Mehmet Keleş’in görevden alındığını iddia ederek “Hiç kimse durup dururken bu makamı bırakıp kendiliğinden istifa etmez.  Biz Saadet Partisi olarak savunduğumuz seçilmişlerle ilgili de tez şudur. Seçilmiş olan arkadaşların halk tarafından nasıl seçildiyse yine seçimle gitmelerini istiyoruz. Mademki görevden aldınız gerekçelerini Düzceli seçmelere Düzceli hemşerilerimize açıklayın. Bu konuda Düzceli vatandaşların kafalarındaki soruları da netleştirin. Bizim yapmış olduğumuz takipler neticesinde belediye meclisinde 3 aday tespit edildi. Sayın cumhurbaşkanına sunuldu ve bir arkadaş göreve seçildi.  Dursun Ay’ a başarılar diliyoruz. Allah mahcup etmesin. Pozitif hizmetlerde hep destekçisiyiz ama halkın istemediği çalışmalarda da belediyeyi eleştireceğiz. Doğrunun yanındayız, yanlışın da karşısındayız.”

Haber: Y. SEVER 

Yorumlar (6)
DÜZCELİ 4 yıl önce
ELEŞTİRENLER SİZE SESLENİYORUM.DAHA DÜNE KADAR DESTEKLEDİĞİNİZ ESKİ PARTİNİZE SÖYLEDİKLERİNİZ HAYRET VERİCİ.
Çetin 4 yıl önce
Pusuya yatmış bir kaç zavallı var, Saadet Partisi ne zaman bir açıklama yapsa mutlaka bir eleştiri yapıyorlar. Sizin için madem bu partinin önemi yok okumayın, dinlemeyin, izlemeyin kardeşim.
Komik 4 yıl önce
Parti binanız bile miras kavgasından dolayı icralık Erbakan ailesi daha bir mirası düzgün paylaşamadı da ülke için söz sahibi mi olacak bırakın Allah aşkına
Celalettin 4 yıl önce
Sayın Mertol bu söylediklerine chp nın söylediği birbirini tutmuyor.sizin parti chp nın yan kolu olduya ondan.kardeş parti siniz nede olsa.
Mert 4 yıl önce
Hadi ordan hadi ordan
Olsan ne olmasan ne olur
Düzec 4 yıl önce
İki dakka mertol