banner851

banner955

METİN: “ŞİDDETLE KINIYOR VE İSTİFAYA DAVET EDİYORUZ”

Şehit yakınına küfür eden İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Millet Vekili Lütfi Türkan’a tüm Türkiye’de olduğu gibi Düzce’den de tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor. Harp Malulü Gaziler – Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Düzce Şubesi Başkanı Ayhan Metin, Türkan’ı şiddetle kınadıklarını söyleyerek istifaya davet etti.

Gündem 06.11.2021, 16:12
2365
METİN: “ŞİDDETLE KINIYOR VE İSTİFAYA DAVET EDİYORUZ”

Bingöl’de polemik yaşadığı şehit abisine küfür eden İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfi Türkan’ın bu eylemi, şehit yakınları ve gazileri derinden sarstı. Türkan’a tüm Türkiye’de olduğu gibi Düzce’den de tepkiler çığ gibi büyürken, . Harp Malulü Gaziler – Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Düzce Şubesi Başkanı Ayhan Metin, mecliste teröre destek veren siyasi parti ve milletvekilleri görmek istemediklerini belirterek, Türkan’ın derhal görevinden istifa etmesi gerektiğini söyledi.

“Lütfü Türkkan'ı derhal Milletvekilliğinden istifa etmesini istiyoruz”       

Metin yaptığı yazılı basın açıklamasında, şu ifadelere yer verdi:

“Bingöl'de verdiği tepki neticesinde, İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan'ın şehit kardeşine karşı yaptığı küfrü, tüm şehit aileleri ve gazilerimize yapılmış gibi addediyor esef, şiddet ve nefretle kınıyoruz. Vatanımızın bütünlüğü, milletimizin birliği ve beraberliği için hayatını feda eden şehitlerimizin, aziz hatıralarına, bizlere emanet yakınlarına saygısızlık edenleri, yüce Milletimiz asla unutmaz. Aziz şehitlerimizin kanlarıyla kurulan meclisimiz de teröre destek verenlerle, şehidimizin emaneti olan yakınlarına ağza alınmayacak şekilde küfür etme hadsizliği, alçaklığı ve terbiyesizliğine cüret etme cesaretini gösteren, hiçbir parti ve Milletvekili istemiyoruz. Şehit Aileleri ve Gaziler olarak; Her kim terör sevici, eli kanlı bebek katillerini destekleyen siyasi parti ile temasa geçip, iş tutarsa karşısında bizleri görecektir. Lütfü Türkkan'ı derhal Milletvekilliğinden istifa etmesini istiyoruz.”

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (5)
Ümit 1 yıl önce
Şehite saygısı olamayan, edep yoksunu milletvekili istemiyoruz
Halj 1 yıl önce
Hayvan otlatirken mayina basmis..Aktrol..insanlar sizin gibileri yemiyor artik..hadi ordan..
Halk 1 yıl önce
Sen aktrolu kina..Hem kufretsin hem de kufre kufur olunca kuyruguna basilmis it gibi bagirsin..Hadi artik baska oyunlar bulun.Heryerde bu aktroller.hic inandirici degil..Kardesi mayina basmis bu iblis kardesinn kanndan beslenmis.
Madur 1 yıl önce
O vatandaş yaptıklarını söylediklerini tutuyosa tayipe biri yapsın da göreyim
Mağdur 1 yıl önce
Ne alaka ? Şehirler konusunda başka swçenek yok. HERKES ADAM OLACAK ADAM !
Yeni Sayımız