banner851

banner955

MEVCUT YÖNETİMİN KARNESİ NASIL?

1 Nisan’da yapılacak Düzce Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri için hazırlıklar devam ederken, mevcut yönetimin karnesi de bir kez daha sorgulamaya açıldı. Buna göre; yeni yüzler görmeyi bekleyen kesimler, yönetimde kan değişimi istiyor.

Gündem 22.02.2018, 14:38 22.02.2018, 17:53
986

Geçtiğimiz yıl 22 Ekim tarihinde yapılması planlanırken Bakanlar Kurulu’nun aldığı kararla 1 Nisan 2018 tarihine ertelenen Düzce TSO seçimlerine az bir zaman kala kamuoyunda da kıpırdanmalar başladı.

Seçime kilitlendiler
Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı’na talip olan isimler kulis çalışmalarına ağırlık verirken bu doğrultuda gerçekleştirilen ziyaretlerle oda üyelerinin nabızları yoklanmaya başladı. Gönüllerinde başkanlık yatan ve sayılarının 8’i bulduğu isimlerin yanı sıra tekrar yönetime gelmek istedikleri bilinen mevcut yönetim de seçime kilitlendi.

Mevcut yönetimin karnesi zayıf
Ancak iç çekişme ve verimsizlik sık sık mevcut yönetimin karşısına çıkan eleştiriler oldu.

Düzce’de önemli bir kesimi temsil eden Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın seçim sürecine girdiği şu günlerde icraatları bir kez daha tartışmaya açıldı.

Önceki dönemlerde Düzce ekonomisinin can damarı olan sanayici ve işadamlarının sorun ve taleplerini düzenlediği ‘Sanayi Platformları’ ile idareci ve siyasilere ulaştıran yönetim, bu uygulamasını rafa kaldırdı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün, bakanlık bürokratlarını da yanına alarak bizzat düzenlediği çok önemli bir organizasyon olan ‘Sanayi Şurası’na Düzce TSO yönetimleri tarafından gerekli hazırlıklar yapılamazken, konukları ağırlamada da sınıfta kalındı.

Mevcut yönetimin en çok tepki aldığı konu ise meclis toplantılarında yaşanan tartışmalar oldu. Birçok toplantıya meclis üyeleri ile yönetim kurulu arasında yaşanan sorunlar damga vurdu. Bu iç çekişme yüzünden birçok karara uzun süre imza atılamadı.

Yine yıllardır kısıtlı bir mekanda hizmet veren Düzce TSO’ya bu dönem de yeni hizmet binası kazandırılamadı. Hastane Caddesi üzerinde yeri hazır olan ve eski TSO Başkanı Metin Büyük zamanında ödüllü proje çizdirilen yeni hizmet binası için maddi gerekçelerle son 3 yılda tek çivi çakılamadı.

Tüm bu yaşananların ışığında kamuoyunda mevcut yönetimin değişmesi gerektiği yönünde görüş ön plana çıkarken, kan değişimi yaşanıp yaşanmayacağını ise seçimler gösterecek.

Haber: Ö.YILMAZ
Yorumlar (8)
Lider Lazım 5 yıl önce
Arkadaşlar Başarılı Vergi Rekortmenlerini Getirin Diyorum Size Boş İşlerle Uğraşmayın Çevresi Yeter Vergi Rekortmenlerimizin Düzce Kazanır Sizde İstifade Edersiniz Demedi Demeyin Sonra Geçmiş Yıllardan Ders Çıkartın
Akıl 5 yıl önce
Hep kendi işlerini kovalamak ve verilen ucuz ve hibe kredilerle işlerini büyütmek amaçlı oluşumlar bunlar. Milleti kandırmayın. Odalar borsalar sendikalar vb oluşumlar en temel amacı çalışmadan milletin kaynakları ile geçinmektir.
Realite 5 yıl önce
Hehe !!!..Değiştirin.Getirin elinizdeki m illi dolandıırıcıları görürsünüz hizmetmi artıyor hırsızlıkmı!!..
m 5 yıl önce
Kendi çıkartları için tartışıyorlar, ne iş yapıyorlar da ne binası lazımmış.
Değişim mi Güldürmeyin 5 yıl önce
Bu iş Ertan Başkanıma yakışır. Koparatif baskanligi meclis baskanligi tso baskanligi milletvekilligi belediye baskanlığı hepsi olsun. Yer kalirsa bende sinif baskani olucam.
Kasabalı 5 yıl önce
Bırakın değişim masallarını Ertan Başkan varken baska kimse o koltuğa oturamaz. Kasaba,boğaz kabalak herkes arkasinda.baskan da yonetimde bizden olacak kimse hayal kurmasin bütün gruplar tamam.
tüccar 5 yıl önce
koltuk sevdası.. hizmet sevdası değil. silah ruhsatı tazelemek için bile aday oluyorlar. iktidar da bizden diye izin veriyor. Yazık Düzce ye.
özgürlü 5 yıl önce
lütfen gidin şu ankilerden kimse kalmasın.umudumuz hikmet keski el at değiştir yoksa ayny hamam aynı tas oluri
20
açık