banner851

banner614

MEZARLIKLAR ZİYARETÇİLERLE DOLU

banner619

Ramazan Bayramı’nın arife gününde Düzceli vatandaşlar da şehir mezarlığında bulunan yakınlarını ziyaretlere başladı. Vatandaşlar, mezarların bakımını yaparak vefat eden yakınlarına dualarını eksik etmedi.

banner846
Gündem 14.06.2018, 14:03 14.06.2018, 16:36
506
banner844

Düzce’de Şehir Mezarlığı başta olmak üzere kentteki tüm mezarlıklar, arife günü en yoğun günlerinden birini yaşıyor. Şeker bayramı olarak da bilinen Ramazan Bayramı’nda akraba ziyaretlerinin önemli olduğu bilinirken mezarlıklara ziyaretlerin de değeri unutulmadı.



Her arife ve bayramlarda olduğu gibi vatandaşlar mezarlıklara akın etti. Düzce’de tüm ilçe ve köylerde olduğu gibi şehir mezarlığında da yoğunluk yaşandı.



Yakınlarının bulunduğu mezarları ziyaret etmek ve bakımını yapmak için gelen vatandaşlar Kuran’ı Kerim okuyup dua etti. Yediden yetmişe aile boyu ziyaret edilen mezarlıklarda duygu dolu anlar da yaşanırken ziyaretlerin gün boyu ve bayramda da devam etmesi bekleniyor.



Özellikle Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri kabirleri ziyaret etmenin sünnet olduğu bilinirken arife gününün ve Ramazan Bayramının bugünlere denk gelmesi de kabir ziyaretinin anlamını daha da pekiştiriyor.

Haber: M.AYDIN
Yorumlar (1)
birisi 3 yıl önce
Belediye ve muhtarlardan rica ediyorum mahalle ve köylerindeki mezarlıklara 1 kamyon dahi olsa altına naylon serip toprak koysunlar biz bir şekilde taşır güzelleştiririz mezarlıklarımızı lütfen bunu yayınlayın