banner851

banner955

MEZBAHA MODERNİZE EDİLECEK

Düzce Belediyesi tarafından geçtiğimiz hafta içi gerçekleştirilen ihale ile 10 yıllığına kiralanan mezbaha tesisinde yenileme çalışmaları başladı. Başkan Özlü'nün isteği doğrultusunda ihaleyi alan firma, yaklaşık 2 buçuk milyon TL yatırım yaparak tesisi modernize edecek.

Gündem 15.06.2022, 10:38
856
MEZBAHA MODERNİZE EDİLECEK
banner986

Düzce Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde ihale edilen mezbaha tesisi, ihaleyi alan firma tarafından modernize edilecek.

İşletme hakkını elde eden Düzce Et Entegre Hayvancılık San. Ve Tic. Ltd. Şti., Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün talepleri doğrultusunda mezbahanın yenilenmesi için çalışmalara başladı.

HER ŞEY SIFIRDAN YAPILACAK

Tesisin sadece işletilmesi için ihale edilmediğini, yenileme ve modernizasyon yapılarak en sağlıklı ve en uygun şartlarda hizmet vermesinin sağlanacağını söyleyen Başkan Özlü; "Mezbaha ihalesini alan firma tesiste birçok yenileme çalışmasını da gerçekleştirecek. Kesim hattının yükseltilmesi, tezgâhların yenilenmesi, asansör yapımı, buzhanelerin bakımı, tesisin komple iç boyası da yapılacak.

SON TEKNOLOJİ KULLANILACAK

Tesiste kurulacak kamera sistemleri ile sürekli denetim altında olacak. Barkod sistemi de oluşturulacak olan tesiste mescitten bekleme salonu oluşturulmasına kadar yaklaşık birçok yenileme çalışması yürütülecek.

2,5 MİLYON’LUK YATIRIM

İhaleyi alan firma tarafından yapılacak olan yenileme çalışması yaklaşık 2 buçuk milyon liraya mal olacak. Düzce Belediyesi olarak modern bir tesisi daha şehrimize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

banner844
Yorumlar (1)
tokcan 3 hafta önce
Daha önce ihaleyi alıp 1 kuruş ödemeyen Tokcanların belediyeye borcu ne oldu?
24
açık