banner851

banner614

MEZBELELİK GÖRÜNTÜ KALKIYOR!

banner619

2008 yılında TRT ekranlarında yayınlanan İpsiz Recep dizisi için hazırlanan ve son dönemlerde atıl görüntüsü ile şehrin merkezinde mezbelelik bir görüntüye neden olan Düzce Film Platosu kaldırılıyor. Betonlaşmanın giderek arttığı Düzce’de yeşil alanların azlığının eleştiri konusu olmasını dikkate alan Başkan Dursun Ay, platoyu halkın yeşillikler arasında soluklanacağı bir yere dönüştürecek.

banner846
Gündem 25.10.2017, 10:28 26.10.2017, 13:18
5387
banner844

9 yıl önce ünlü aktör Kadir İnanır’ın TRT ekranlarında yayınlanan İpsiz Recep dizisi ve sosyal projelerde kullanılmak üzere Düzce Belediyesi tarafından Çay Mahallesi'nde inşa edilen Düzce Film Platosu’nun kaldırılması için hummalı bir çalışma başlatıldı.

İpsiz Recep dizisinin bazı bölümlerinin çekilmesinin ardından bir süre farklı amaçlarla kullanılan ve daha sonra atıl durumda bırakılan film platosu, bakım yapılmadığı için zamanla dökülmeye başlamış, harabe görüntüsü kent estetiği açısından olumsuz bir tabloya neden olmuştu.

Başkan Ay’dan talimat
Birçok film ve diziye ev sahipliği yapan ve Düzce'nin tarihini öğretmesi amacıyla kurulan platonun çevresinde gerçekleştirilen çevre düzenlemelerinin ardından atıl hali dikkatlerden kaçmıyordu. Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, şehrin önemli noktalarından biri olan bölgedeki mezbelelik görüntünün ortadan kaldırılması için talimat verdi.

Yeşil alana dönüştürülecek
Başkan Ay’ın isteği doğrultusunda başlatılan çalışmalar kapsamında platodaki yapılar sökülmeye başladı.Platonun kaldırılması için devam eden çalışma ile bakımlı durumdaki 1 ya da 2 yapıyla beraber alandaki kulenin korunacağı ve bölgenin yeşil alana dönüştürülerek vatandaşın hizmetine sunulacağı öğrenildi.D-100 karayoluna el atacak
Öte yandan Başkan Ay’ın Düzce’nin kent estetiğini düzeltmek için çalışmaları film platosu ile sınırlı kalmayacak. Film platosundaki dönüşüm çalışmasının tamamlanması sonrası Başkan Ay, Düzce’nin aynası konumundaki D-100 Karayolu’nun düzensiz görüntüsüne el atacak. Şehrin bir anlamda kimliğini yansıtan D-100 Karayolu çevresinin modern hale getirilmesi için Başkan Ay’ın bizzat Estetik Kurulu’nu harekete geçirecek. Kağıt üzerindeki varlığından ileri gidemeyen kurulu yeni bir yapılanmayla faal hale getirecek olan Ay, kurul ile birlikte istişare yaparak çalışmayı hayata geçirecek.

Haber:Y.SEVER
Yorumlar (26)
beşiktaş 4 yıl önce
çevremiz her zaman güzel olsun her zaman yanınızdayız sayın başkan
Abide 4 yıl önce
Düzceye sokulan kazıklardan biri aynı zamanda aşırı çirkin bir çöp yuvası. Zamanında kaç liraya yapıldığı hatırlayın. Neye hizmet etti, şehre ne yarar sağladı analiz edin.
YALÇIN OZAN 4 yıl önce
SAYIN BAŞKAN YAP İŞLET DEVRET MODELİ İLE BELEDİYEDEN 1 KRŞ ÇIKMADAN YAPILABİLİR. TABİKİ PROJEYİ BELEDİYE BELİRLEYECEK.
melek 4 yıl önce
oraya yaplacak olan yeşil alan mutlaka koruma içinde olmalı
ailelerin ve cocukların rahat ve güvenli bir şekilde vakit geçirecegi bir yer olur insAllah
Eğitim sart 4 yıl önce
Orası sarhoş serseriler fuhuş ve bağımlıların mekanı olacak zamanda haklı çıkaracak eminim
GERÇEKÇİ 4 yıl önce
SAYIN BAŞKAN BİRDE ASAR DERESİNDEKİ KOKOREÇÇİLERE EL ATSAN MİLLETE PİSLİK İÇİNDE YEMEK YEDİRİYORLAR BUNLARA GIDA DENETİMİ YAPILIYORMU ACABA ORAYIDA BİR TEMİZLESENİZ AKŞAM OLDUMU ORADA ŞARHOŞU UĞURSUZU MAGANDASI HEPSİ ORDA BİR AN ÖNCE
Cengiz E 4 yıl önce
Olimpiyat ve As Taksiye Dalçık veya Üstten köprü gerekiyor.Yapılırsa şehir içi trafik çok rahatlar.Çobandaki gibi de olmamalı...
Cengiz E 4 yıl önce
Sayın Başkan öncelikle yeni göreviniz hayırlı olsun.D100 karayolunda iki önemli nokta var.Olimpiyat Işıklar ve As Taksi Işıklar.Trafik buralarda belirli saatlerde çok sıkışıyor.Bu iki noktaya kalıcı bir çözüm bulunmalı.Dalçık veya üst köprü
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın