banner851

banner614

MHP’DEN AK PARTİ’YE GÖNDERME!

banner619

AK Parti’nin tekrar itiraz etmesi nedeniyle seçim kurulu önünde nöbete devam eden MHP’de tepki dinmiyor. MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, Düzceliler’in kendileri için kullandıkları oyların namusları olduklarını ve Düzce’nin namusunu koruyacaklarını belirtti. AK Parti İl Teşkilatı’nın sandıkların tamamını saydırmak isteyerek hakka da girdiğini savunan Caboğlu, “Eğer oyların sayımında hata olduğunu düşünüyorlarsa neden burada nöbet tutmuyorlar?” diye sordu.

banner846
Gündem 28.06.2018, 12:23 28.06.2018, 18:07
2047
banner844

24 Haziran’da tüm yurtta olduğu gibi Düzce’de de vatandaşlar sandıklara giderek Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Genel Seçimleri için oy kullandı. Ancak Düzce’de seçim sonuçları AK Parti ile CHP’nin itiraz etmelerinden dolayı bir türlü netlik kazanamadı.

Merkez ve bazı ilçelerdeki sandıkların yeniden sayılmaya başlaması ile birlikte MHP Düzce Teşkilatı’nın da YSK önünde nöbeti başladı. 2 gün süren oy sayım işlemi sırasında ilçe seçim kurulundan ayrılmayan ve genel merkezin görevlendirdiği avukatlarla süreci yakından takip eden teşkilat üyeleri, AK Parti ve CHP’den gelen itirazlar üzerine nöbeti bırakmadı.

Seçimler ne zaman sonuçlanırsa seçim kurulu önünden o zaman ayrılmakta kararlı olduklarını belirten MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, yaptığı yazılı açıklamada AK Parti İl Teşkilatı’nı eleştirdi.

“Hem de Düzceliler’in namusunu koruyoruz”
MHP olarak Düzceliler’in kendi partilerine verdiği oyları namusları olarak gördüklerini vurgulayan Caboğlu, şunları kaydetti: “Burada nöbet tutarak hem kendi namusumuzu hem de Düzceliler’in namusunu koruyoruz. Seçimlerden önce çok çalıştık, yorulduk ancak dinlenmeye vakit bulamadık. AK Parti’nin itiraz etmesi sonucu onlar evlerinde yatarken bizler gece uykusuna hasret kaldık.”

“Haklarının yediğini düşünüyorlarsa neden nöbet tutmuyorlar?”
AK Parti teşkilatına tepki gösteren Caboğlu, “Eğer oyların sayımında hata olduğunu düşünüyorlarsa, haklarının yediğini düşünüyorlarsa onlar neden burada nöbet tutmuyor? Bizler gerekirse 1 ay burada kalacağız, Düzce’nin namusunu koruyacağız. Sandıkların tamamını tekrarlatarak hakka da girdiler. 100 kişinin yaptığı işi 10 kişiye yıktırıyorlar. Ayrıca orada görev yapan kolluk kuvvetlerinin de haklarını yiyorlar.  

“AK Partililer bile bizleri haklı buluyor”
“Bizleri AK Parti’ye gönül vermiş arkadaşlar da arıyor. Yapılanlarla ittifaka zarar verildiğini, süreçte MHP olarak bizlerin haklı olduğunu söylüyorlar. Bunları da AK Partili arkadaşlarımız söylüyorlar.”
ifadelerini kullandı.


Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (24)
Başka Türkiye yok başka d 3 yıl önce
Biz kimseyi ezmek niyetinde değiliz özellikle MHP yi biz uzanan eli tutarız son kararı verecek merci YSK sor onada saygılıyız düzcemiz kazansın hep birlikte yürüyelim Akp MHP ile elele hepimiz kardeşiz
Turan 3 yıl önce
Bir itiraz tamam ikinci itiraz niye? Ve onca itiraza rağmen hatalı sayılan oy 20 cıvarında. Değermi Akp , Mhp kardeşliğine. Chp liler bizim bu halimizi görüpde pis pis sırıtmalarını hazmedemiyorum.
nöbetçi 3 yıl önce
nöbetçiler kolay gele. okulda nöbet üniversitede nöbet hastanede nöbet millet nöbet tuttukça hakediş alır siz tutunca kaybediyorsunuz nasıl bir iştir bu.
düzcemm 3 yıl önce
oyların sayılmasından neden rahatsız oluyorsunuz ak parti ile ittifak olmasa meclisi rüyanızda görürdünüz oyunuz mu var Allah aşkına. azcık volumu düşürün
Kardeşlik 3 yıl önce
Mukadderatın önüne geçilemez .. oyların tekrar sayılması nasip olanı değiştirmez .. MHP li kardeşlerin de itiraz ettiği yerler var .. ittifak ayrı , partilerin oyu ayrıdır .. sıkıntı yapmayın .. hayırlısını isteyelim hep beraber
Enes 3 yıl önce
Oylar yeniden kullanilmiyor kullanilan oylar yeniden sayiliyor ya yalan konusuyorsunuz yada milleti galyana getiriyorsunuz
Ak Parti Sevdalısı 3 yıl önce
Değerli arkadaşlar,
ittifak yapmak başka birşey, vekil rekabeti başka birşey. Hukuk devletindeyiz. MHP nasıl 5 farklı ilde Ak Parti aleyhine itirazda bulunduysa bizde burada itiraz ettik. Kimse kusura bakmasın, abdestimizden şüphemiz yok
Amaç 3 yıl önce
Bu noktada Sn Ümit Bey in yurtdışı oylarından önce açıklama yapması yanlış oldu , yurtdışı oyları sisteme girince (Mhp li kardeşlerimizde biliyor) aradaki fark 2 haneli sayılara düştü , 4800 geçersiz oyun oldupu bir seçimde yeniden kontrol
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
29°
açık