banner851

banner614

MHP’DEN “GİZLİ PROTOKOL” İDDİASI

MHP İl Genel Meclisi üyeleri çok tartışılacak bir önergeye imza attı. Bütçe görüşmeleri için toplanan mecliste söz alan MHP’li İl Genel Meclisi Üyesi Çetin Sarıahmet, Düzce İl Özel İdaresi’ne ait Kültür Mahallesi’nde bulunan alışveriş merkezinin yanındaki arazinin gizli bir protokolle Düzce Belediyesi’ne devredildiğini iddia etti. AK Parti Grup Başkanı Cahit Aydın ise önergeye karşı çıkarak, söz konusu arazinin belediyeye devredilmediğini savundu.

banner619
Gündem 28.11.2016, 12:11 28.11.2016, 17:04
2465
MHP’DEN “GİZLİ PROTOKOL” İDDİASI

Düzce İl Genel Meclisi Kasım Ayı Toplantısı, Özel İdare’nin Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeki hizmet binasında yapıldı. İdarenin 2017 yılı bütçe kararnamesinin görüşüldüğü toplantıda MHP’li meclis üyelerinin verdiği önerge dikkat çekti.

MHP grubu, Kültür Mahallesi’ndeki alışveriş merkezinin batısında mülkiyeti özel idareye ait arazinin eski ve yeni imar durumlarının karşılaştırılmasını, ilgili değişikliğin idareye ne gibi zararlarının olduğunun araştırılmasını talep etti.Özel idareye ait arazideki kurulan otopark şirketinin bugüne kadar elde ettiği hasılatı ve kaç kişinin istihdam edildiği hakkında meclise bilgi verilmesini isteyen MHP’li üyelerinin önergesi oy çokluğuyla reddedildi.

Özel rant sağlandığını bazı belgelerle gördük
Önerge hakkında meclis toplantısında söz alan MHP’li İl Genel Meclisi Üyesi Çetin Sarıahmet, dikkat çeken sözler sarf etti. Sarıahmet, “Alışveriş merkezinin arkasındaki yerin belediyeye devrinin gerçekleştiğini biliyoruz. Bununla ilgili araştırma yapılmasını bekliyorum.” dedi.

İl Özel İdaresinin arazisinin belediyeye devri mümkün değil
Sarıahmet’in sözlerine üzerine açıklama yapan AK Parti Grup Başkanı Cahit Aydın, söz konusu önergeyi kabul etmeyerek MHP’li üyelere şöyle yanıt verdi: “İl Özel İdaresi’nin arazisinin belediyeye devri mümkün değil. Meclis kararı olmadan böyle bir şey mümkün değil. Böyle bir şeyi kabul etmiyoruz. Böyle bir duyum biz almadık. Devirle ilgili meclise herhangi bir öneri gelmedi.”

Öte yandan İl Özel İdaresi 2017 yılı bütçesinin 69 milyon lira olması oy birliğiyle kabul edildi.
 

Yorumlar (10)
DÜZCELİ 5 yıl önce
BAHSİ KONU GEÇEN ARSAYI BELEDİYENİN ŞİRKETİ YEYPAŞ ÜCRETLİ OTOPARK OLARAK KULLANMAKTA NEYİ İNKAR EDİYORLAR HALA ANLAMADIM. HERŞEY ORTADA... :)
Yeşil Düzce İmajı 5 yıl önce
Düzce'de ayakta ölen ağaçlar,başıboş köpekler,yağmur suyu çalışması ile çamur gölüne dönen sokaklar kimin umurunda acaba.Her yer paralı park cafe ,rant rant rant..bedava oturacak banklar nerede,yaz sıcağında temiz su sağlayacak sahib-ül hayrat çeşmeler sebiller nerede,yoksa medeniyet dediğimiz tek dişi kalmış canavar mı?Bir belde de aç insanlar,aç hayvanlar varsa her şey boştur boş...Nerede fakirlere çorba veren aşevleri,nerede başıboş hayvanların gıda su kutuları vesaire ,vesaire...
Akp 5 yıl önce
İşleri güçleri satmak ama gelde bu millete anlat,
burada tezgah budur ağa 5 yıl önce
AL birini vur ötekini akp-chp-mhp bunların bu saatten sonra bu ülkeye verecekleri hiçbir şey yoktur.Hepsinin derdi kemiklerle dolu masadan kemik kapmak bu ülkede siyaset sadece zenginleşmek amacıyla yapılıyor o beğenmediğiniz avrupada ki siyasetçilere bakın da utanın tabii yüzünüz varsa.
araştırılsın 5 yıl önce
Belediyeye devredilerse, belediye orayı anında satar. Bir kamu malı daha şahışlara geçmiş olur.
madur 5 yıl önce
cahit hangi sıfatlan neyi savunuyor düzce onlaramı kalmış
Cahit Aydin 5 yıl önce
Akp grup başkanı, hey Allahım bu günleri de gördük.Herkes layık olduğu şekilde yöneltilir.
yeşil düzceli 5 yıl önce
Yeşil Alan yapın Düzce de Bina ihtiyacı yok. Her yer bina güzel bir park yapın insanlar için.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın