banner851

banner614

MHP'DEN KULE AÇIKLAMASI

banner619

Düzce’de iki noktaya yaptırılan dekoratif saat kuleleri hakkında kamuoyunda konuşulan fiyat tartışmalarına son noktayı koymak için Düzce Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Ercan Katırcıoğlu açıklama yaptı. Katırcıoğlu, MHP’nin yanlış bilgi veriyor algısını ortadan kaldırmak için açıklama gereği hissettiklerini belirterek saat kulelerine 745 bin TL ödenmesinin akıl alır bir şey olmadığı değerlendirmesinde bulundu. Katırcıoğlu ayrıca Ak Partili belediyelerin belirli firmalar tarafından sömürüldüğünü söyledi.

banner846
Gündem 14.08.2015, 17:02
4855
MHP'DEN KULE AÇIKLAMASI
banner844

Düzce Belediyesi Meclis toplantısında Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) grubunun dile getirmiş olduğu Düzce’ye yapılmakta olan iki saat kulesiyle ilgili, basında ve kamuoyunda çıkan bazı haberlere dolayı açıklık getirmek amacıyla Düzce Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Ercan Katırcıoğlu açıklama yaptı. Katırcıoğlu, “Bazı vatandaşlarımızın belediyeye yapmış oldukları müracaatlarda söylenen rakamların afaki bir rakam olduğu, MHP’nin bu rakamları abarttığı, böyle bir rakamların olmadığı şeklinde duyumlar almamız üzerine durumu kamuoyuna açıklama zarureti hissettik.” dedi.

KATIRCIOĞLU: “İKİ SAAT KULESİNE 745 BİN TL VERİLDİ, TESLİM TARİHİ GEÇTİ”

Katırcıoğlu ihale ve iş hakkında resmi bilgiler verdi. “Aydınpınar Caddesi ile eski Düzce Lisesi’nin bahçesine yapılmakta olan iki adet saat kulesinin ihalesi 14 Nisan 2015 tarihinde yapılmış, ihalenin yaklaşık maliyeti 831 bin 666 liradır. Bu iki saatin Düzce Mücavir alan içerisinde dekoratif saat kulesi yapımı iş akdi olarak belirlenmiştir. İhaleye katılan iki firma doküman almış ancak tek firma ihaleye katılmış, ihaleye katılan firma Artagan Mühendisliğe 745 bin TL bedelle iki saatin imalatını üstlenmiştir. Sözleşmede 11 Mayıs 2015 tarihinde ihale süreci başlamış, 11 Ağustos 2015 tarihinde işin teslim edilmesi gerekirken şuanda iş hala bitirilmemiştir.”


AKIL ALIR BİR ŞEY DEĞİLDİR

Katırcıoğlu,  Düzce Belediyesinin ekonomik şartlarda zorlandığını İler Bankasından her toplantıda kredi taleplerinin olduğunu söyleyerek “Düzce Belediyesinin bu iki saate 745 bin lira ödemesi akıl alır bir şey değildir.” dedi.

DÜZCE SÖMÜRÜLÜYOR

Düzce’de bu kadar önemli sorunlar dururken iki tane dekoratif saatlerin yapılması hem fuzuli hem de son derece yanlış olduğunu vurgulayan Katırcıoğlu, ihaleyi alan firmanın Ankara’da 34 saat ihalesi aldığını ve toplamda 5 milyon 812 bin TL ödendiğini belirtti. Katırcıoğlu, “Bu firmanın Ankara’daki ihalede sat başına alacağı rakam 170 bin liradır. Düzce’de ise 375 bin TL gibi bir rakam karşımıza çıkıyor. Düzce’de bu işle uğraşan sanatkâr arkadaşlar bu saatin çok düşük bir maliyete çıkabileceğini hesapladılar. Düzce böyle bir ihaleyle sömürülmekte böyle bir ihaleyle Düzce’nin kaynakları dışarıya aktarılmaktadır.”

İŞİ YAPAN FİRMAYA DİKKAT ÇEKTİ

Katırcıoğlu, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun 15 Nisan 2014 tarihinde TBMM’ye sunduğu yazılı önergeye dikkat çekti. Katırcıoğlu bahse konu önergede  “Saat kulesi ihalesini alan Artagan Mühendislik Şirketinin yöneticilerinin kimler olduğu ve farklı illerde yapılacak 52 adet saat kulesi için yaklaşık 35 milyon TL tutarındaki işlerin adrese teslim ihalelerle düzenlendikleri doğru mu?” ifadelerine yer verildiğini ifade ederek Ak Partili belediyelerin belirli firmalar tarafından sömürülüyor ve sömürüler neticesinde sponsor şirketler olarak karşımıza çıkıyorlar eleştirisinde bulundu.

Haber;Y.SEVER

Yorumlar (40)
hakan sarı 6 yıl önce
katırcıoğlu biraz daha kurcala sen belediye meclis üyesisin sadece saat kulesini görme şu ihalelerede bir el atın saat kulesi ufak iş orada oturup el kaldırıp indirmeyin
vatandaş 6 yıl önce
sayın keleş kendine yakışanı yapıyor ne yapsın daha önceki başkanlıgından belli degilmiydi kaşıkoğlu 33 tane dosya var diyordu ne olduda keleş tekrar başkan oldu eee ne olacaktı akrabasınıda başkan yardımcısı yaptı vay düzcenin haline sömürünnnnn
hale 6 yıl önce
Şu işleri başlamadan önce halka anlatsanızda ihaleleri iptal ettirme çalışması içine girseniz.kuleler bitmek üzere .açıklama yapıyorsunuz.ne yapalım şimdi.gidip yıkalımmı.
hale 6 yıl önce
ARTAGAN MÜHENDİSLİK İNŞAAT TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ şirketi KİK (Kamu İhale Kurumu) tarafından EKAP (Elektronik Kamu Alımları Platformu) üzerinde yayınlanan ihale bültenleri ile bültenlerde yer almayan ilansız ihaleler kapsamında toplam 10''dan az iha
İsmet 6 yıl önce
Şehir içindeki parkların kiraları ne kadar açıklansın
Mutahit 6 yıl önce
Kültür mahallesinde 6 adet daire yi plan proje iskan dahil toplam 330 bin TL Ye bitirdim saat kulesi işini girsek:)))
Adamın biri 6 yıl önce
Çalar saattir o . onun için kadar pahali.
vatandas 6 yıl önce
herkesin elinde cep telefonu var,millet saat bile kullanmazken saat kulesini ne yapsin,bence israf olmus verilen paraya YAZIK,millete KAZIK olmus
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
parçalı bulutlu