banner851

banner955

Mikro Kredi kararında değişiklik yapıldı.

İl Genel Meclisi'nde Eylül ayında görüşülen mikro kredi verilmesiyle ilgili kararda değişiklikler yapıldı. Kredi miktarı artık bin YTL değil 5 bin YTL.

Gündem 03.11.2008, 12:03
204
Mikro Kredi kararında değişiklik yapıldı.

 İl Genel Meclisi Eylül ayı son toplantısında gündeme gelen Düzce İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Mikro Kredi Verilmesi ile Geri Alınmasına Ait Usul ve Esasları Belirleyen Yönetmelik kasım ayının ilk birleşiminde Valilik tarafından yapılan değerlendirmeler ardından değiştirildi.

İl Genel Meclisi'nde Plan ve Bütçe Komisyonu'nun hazırladığı raporun kabul edilmesiyle birlikte isteyen herkese mikro kredi verilme imkanı sağlanmıştı. Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından oluşturulan yönetmelikte bazı değişiklikler yapıldı. Bu değişikliklerin en önemlisi ise verilen kredinin bin YTL'den 5 bin YTL'ye çıkarılması oldu.

Düzce İl Özel İdaresi Mikro Kredi Verilmesi Yönetmeliği'nin 9. maddesine göre, ödeme, işe başlamak ve alım yapmak için ise peşin olarak, tesisleri ve işletmeleri geliştirmek üzere alınacaksa mevcut işletme ve tesislerin mevcut durumlarını belgelemek, yeni gelen uygulamayla iki tane de kefil göstermek şartıyla verilecek.

Yorumlar (0)
24
açık