banner851

banner955

“MİLLET İRADESİNE SALDIRGANLIK İÇEREN BİR GİRİŞİMDİ”

AK Parti Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, “28 Şubat, tüm darbe süreçleri gibi demokratik değerlere, millet iradesine, temel hak ve hürriyetlere açık saldırganlık içeren bir girişimidir” dedi.

Gündem 27.02.2022, 17:00 27.02.2022, 17:03
1188
“MİLLET İRADESİNE SALDIRGANLIK İÇEREN BİR GİRİŞİMDİ”
banner1032

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Keşir, 28 Şubat’ın yıldönümü nedeniyle bir açıklama yaptı. Türkiye demokrasi hayatının en karanlık sayfalarını askeri darbe ve muhtıraların oluşturduğunu belirten Keşir, “99 yıllık Cumhuriyet tarihimizde 27 Mayıs 1960’da başlayıp 15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişimine kadarki süreç, milletimize ve demokrasimize yönelen suikastlardır. 28 Şubat darbesi de demokrasi tarihimize 'postmodern darbe' olarak geçen karanlık bir dönemdir. 28 Şubat, tüm darbe süreçleri gibi demokratik değerlere, millet iradesine, temel hak ve hürriyetlere açık saldırganlık içeren bir girişimidir. Bu süreç, haysiyetsiz bir milli irade düşmanlığıdır. Darbe sonrası yaşanan kriz, ülkemizin çok değerli yıllarına mal olurken devlet ve millet arasında çatışma çıkarmak isteyenler için zemin hazırlamıştır. Ancak aziz milletimizin feraseti ve basireti ile çatışma beklentisi boşa çıkmıştır” dedi.

Krizin en ağır faturasının kadınlar ve kız çocuklarına çıkartıldığını ifade eden Keşir şunları kaydetti:

“Başörtüsüne uzanan eller ve ikna odalarında uğradıkları psikolojik şiddet nedeniyle binlerce öğrenci eğitimini yarım bırakmak zorunda kalmıştır. Yine binlercesi de okuyamayacağını bildiğinden hayalini kurduğu üniversitenin sınavlarına dahi girememiştir. Eğitim hayatı sekteye uğrayan kadınlar, iş hayatından da çekilmek durumunda kalmıştır. Sayısız anne, eş ve kız çocuğu; yakınlarının askerlik yemin törenine katılmaktan bile mahrum bırakılmıştır. Birtakım siyasi mühendislik projeleri ile Türk siyasetini manipüle etmeye çalışan, binlerce hayatta silinmez acı izler bırakan 28 Şubatçılarına en büyük dersi 3 Kasım 2002 tarihinde yapılan seçimde 'Yeter, söz de karar da milletindir' diyerek AK Parti’yi iktidara taşıyan milletimiz vermiştir. 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat ve nihayetinde 15 Temmuz’da demokrasi dışı yolları savunanları ve bunlara destek verenleri tarih affetmemiştir, affetmeyecektir. 28 Şubat’ın 25. yılı vesilesiyle şunu bir kez daha tekrar etmek isterim: Sayın Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da anayasamızda tanımını bulan demokratik, laik, sosyal, hukuk devletine sonuna kadar sahip çıkacağız. Millet iradesinin saygınlığına asla gölge düşürmeyeceğiz. Demokrasimize yapılan her türlü müdahaleye en sert karşılığı aziz milletimizle birlikte vereceğiz. 2002’den bugüne kadar beşeri sermayemizi güçlendirmek ve büyütmek için kadınların eğitime erişimde fırsat eşitliğini sağlayacak pek çok adım attık, atmaya devam edeceğiz. 2053, 2071 yolunda kadınların iş gücüne ve karar alma mekanizmalarına katılımda hak ettikleri yeri alıncaya ve kadın erkek omuz omuza büyük Türkiye’yi inşa edinceye kadar var gücümüzle çalışacağız.” İHA

banner844
Yorumlar (6)
kurandan 8 ay önce
Saçı açık olanın cezası nedir..Kuranda namazın cezasını yazıyor orucun güne gün tutulmasını yazıyor şirki kesinlikle affetmeyeceğini yazıyor tarikatlara gidenlerin kesinlikle şirk olduğunu öksüze yetime haksızlık edenleri yazıyorda saçın açıksa şu ceza var demeyi unutmamıştır Yüce Allah.Şirkciler eşittir Tarikatlar ve uyduruk hadisler..
nsm 8 ay önce
beraber islandiklari darbe yapiyor, sonra da 28 subattan bahsediyor. gercekten cok komiksiniz yahu.
sevgi 8 ay önce
ALLAH Başörtülü olanlara zülüm edenleri kahretsin. HUD 113. Ayet. Zulüm edenlere meyletmeyin sonra ateş sizide yakar
gerçek müslüman 8 ay önce
Allah tüm zalimleri kahretsin (Zülmü kime yaptığının bir önemi olmadan)
halk 8 ay önce
baş örtmemenin cezası nedir..hangi ayet..namaz kılmamanın şirkin yazıyorda
YAVUZ0881 8 ay önce
ATATÜRK bu ülkeye iki şey yapmıştır biri iyi biri kötü iyi olan yıkılmış bir imparatorluktan küllerinden yeniden dirilen TÜRKiYE CUMHURİYETİ DEVLETİ'Nİ kurdu ikincisi ise hala başımızın belaları olan dini kullanan siyasi ve dini kulanan din kisvesi altında dini kullanan insanları o zamanda köklerini yok edemedi yada etseydi bugün gerçekten dünya lideri bir ülke olurduk hala 28 şubat bilmem ne diye bu durumdan bile istifade eden yobazlar gözümüzün içine baka baka dalga geçiyor bu toplumla malesef
13
kapalı