banner851

banner614

Milletvekili Celal Erbay Devreye Giriyor

banner619

Düzce Milletvekili Celal Erbay, bugün yine halk günü toplantısındaydı. Köyden, kentten bir çok kişi dilek ve isteklerini ilettiler Erbay'a. Ama bugün bir konu geldi ki; duyanlar bile şaşırdı.O konu bir caminin icralık olmasıydı.

banner846
Gündem 08.11.2010, 19:28
191
Milletvekili Celal Erbay Devreye Giriyor
banner844

İş adamı, esnaf, vatandaşın icralık duruma düştüğünü duymaya alıştık. Ama bir caminin icralık duruma düştüğünü biz de ilk defa duyduk. Düzce Milletvekili Celal Erbay'ı halk günü toplantısında yakalayan Cumayeri Merkez Yeni Camii Yaşatma ve Dayanışma Dernek başkanı Mustafa Cebeci; "Camimiz 2 bin beş yüz kişiliktir. 2002 yılının 11. ayında bu camiinin yapımı için başlandı. Bu sene ise faaliyete başladı. Camimiz icralık oldu. Camimizi yaparken bir çok işler yaptık. Bir çok firma ile görüştük. Bazılarına borçlarımız halen daha bulunuyor. İstanbul'da bir firma bizim borçlarımıza karşılık olarak bize " Namaz kıldığınız caminin borcunu ödeyin" demeleri bizi gerçekten çok üzdü. Biz bu konuda artık destek istiyoruz. Her hafta cuma günleri vatandaşlarımızdan para toplamaktan artık bıktık. Cemat bile namaz kılarken acaba diye içinde kuşku duyuyor" ifadelerini kullandı.

Erbay hiç beklemediği bir konu ile karşılaşınca şaşırmıştı. Konuyu Diyanet işleri başkanı ile görüşeceğini söyleyerek; "Biz bu camiye yardımlarımız olacaktır. Ben Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu ile görüşmelerimiz oldu. Bu görüşmelerimde Düzce'nin camiilerde ki sorunlarını kendilerine gösterdim. Anlattım. Bir liste verdim. Bu listenin en başında ise Cumayeri Merkez Yeni Camii bulunuyor. Ben bu camiinin yardımı için çalışmalarımı yapıyorum. Diyanet işlerinin bugüne kadar 2 kere ödenek çıkartabilmiştim. Bu seferde çıkartacağımı düşünüyorum. Bu camimizin icralık sorunu halledilecek" dedi.

Haber; Ş. ÇAKIR

Yorumlar (0)