banner614

MİLLETVEKİLİ YILMAZ : RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ

banner619

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, MHP Kurucu Genel Başkanı Merhum Alparslan Türkeş’in vefatının 23. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Başbuğumuz ülkücü Türk gençliği için örnek bir Milliyetçi, yol gösterici ve ideal adamıydı. Kısacası Ülkücü Türk gençliğinin efsanevi lideri Başbuğ Alparslan Türkeş’tir.” ifadelerini kullandı.

banner846
Gündem 04.04.2020, 15:26
1874
MİLLETVEKİLİ YILMAZ : RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ
banner844

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz yayımladığı mesajda,  Başbuğ Alparslan Türkeş’in ebediyete intikalinin 23. sene-i devriyesinde rahmet ve minnetle andıklarını belirtti.

Milletvekili Yılmaz, mesajında şu ifadeleri kullandı: “Yaşamının her anını Türk Milliyetçiliğine adamış olan büyük devlet ve dava adamı merhum Alparslan Türkeş’i kaybetmenin acısını halen yüreğimizde hissediyoruz. Mücadelelerle geçen 80 yıllık ömründe’ önce ülkem ve milletim” diyerek, Türk milletinin yücelmesi konusunda önemli çalışmalar yapmıştır. Yürekten inandığı ve gönülden bağlandığı Türklük sevgisi uğruna her türlü meşakkati göze alarak Türk-İslam medeniyetinin Yılmaz savunuculuğuyla Türk tarihinde sönmeyecek bir kıvılcım yakmıştır. Türk milliyetçiliği davası, rahmetli Başbuğumuzun önderliğinde büyük bir fedakârlıkla yükselmiş ve bu günlere gelmiştir. Eserleri, öğretisi ve ideolojisi her geçen gün güçlenerek yarınlara aktarılmakta ve bu uğurda hiçbir fedakârlıktan kaçınılmamaktadır. Başbuğumuz ülkücü Türk gençliği için örnek bir Milliyetçi, yol gösterici ve ideal adamıydı. Kısacası Ülkücü Türk gençliğinin efsanevi lideri Başbuğ Alparslan Türkeş’tir.”

Yorumlar (3)
Bilal TÜTKAN 1 yıl önce
Ruhun şadolsun BAŞBUGUM
Bilal türkan 1 yıl önce
Ruhun şadolsun BAŞBUGUM
lider değil 1 yıl önce
Asla efsanevi lider falan değildi. 1960 darbesinde darbecilerin hizmetinde çalışmış, çok büyük hataları olan biriydi. Kendisine sevgimizde saygımızda yoktur.
16°
açık