banner851

banner614

Milletvekillerinin gündemi fındık

Özellikle geçen yıl fındık konusunda yaşanan sorunların ardından yaşanan sorunun tekrar etmemesi için çalışmalar başladı.

banner619
Gündem 24.06.2009, 18:12
204
Milletvekillerinin gündemi fındık

Fındık konusunda geçen yıl yaşanan ekonomik sorunlar üreticileri sıkıntıya sokmuştu. Aynı sıkıntının yaşanmaması nedeniyle ilk girişim AK Parti Düzce Milletvekili Yaşar Yakış'tan geldi. Milletvekili Yaşar Yakış'ın daveti üzerine fındık üreten illerin Milletvekilleri ile FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkan ve üyeleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi Avrupa Uyum Komisyonu toplantı salonunda biraraya gelerek 2009-2010 dönemi fındık konusunda görüştüler.

Heyet, hem kısa vadede hem de uzun vadede fındık üreticisinin problemlerini ele alıp değerlendirdi. Heyet, toplantının ardından belirlediği görüşleri Tarım Bakanlığı'na ulaştırmak amacıyla Bakanlığın fındık üretimine yönelik yapacağı çalışmalara katkıda bulunmak istediğini de ifade etti. Toplantıya AK Parti Düzce Milletvekilleri Celal Erbay ile Metin Kaşıkoğlu da katılarak görüşlerini sundular. Toplantının içeriği hakkında ise ayrıntılı açıklama yapılmadı.

Yorumlar (0)