banner851

banner614

MİLLİ BAYRAMLAR GERİ DÖNDÜ

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan önemli karar! Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliğinde yapılan değişiklikle milli bayram kutlamaları okullara tekrar getirildi. Ayrıca Atatürkçülük yeniden öğretmenlerin gündemine aldı

banner619
Gündem 07.09.2018, 11:16 08.09.2018, 18:23
4057

Milli Eğitim Bakanlığı ortaöğretim kurumları yönetmeliğinde değişiklik yaptı. Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelik yürürlüğe girdi. Buna göre, daha önce okul idarelerinin inisiyatifine bırakılan milli bayramların okullarda kutlanması yeniden zorunlu hale getirildi.

Yönetmeliğe göre Cumhuriyet Bayramı (29 Ekim), Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı (23 Nisan), Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı (19 Mayıs) ve Zafer Bayramı (30 Ağustos) okullarda yine törenle kutlanacak.

Bilindiği gibi bu milli bayram kutlamalarının okul idarelerinin inisiyatine bırakılması tepkilere neden olmuştu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un göreve gelmesi sonrası alınan kararla, milli bayramlar için ortak bir kutlama programı oluşturulacak. Törenler yeniden zorunlu hale geldi.

Atatürkçülük yeniden öğretmenlerin gündemine aldı
Öte yandan Atatürkçülük ile ilgili konuların derslerde işlenişi ile öğretim programlarının uygulanmasına yönelik hususlar öğretmenler kurulu toplantısında görüşülecek. Ayrıca sınıf ve alan zümre toplantılarında Atatürkçülük konularının ele alınması sağlanacak. Bununla ilgili yönetmeliğe eklenen fıkrada, “Atatürkçülükle ilgili konuların üzerinde durularak çalışmaların buna göre planlanması ile öğretim programlarının incelenmesi, programların çevre özellikleri de dikkate alınarak amacına ve içeriğine uygun olarak uygulanması, yıllık plan ve ders planlarının hazırlanması ve uygulanmasında konu ve kazanım ağırlıklarının dikkate alınması” denildi.

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (35)
öğretmen rahat giyinmeli 3 yıl önce
evet yoruma cevap bu, rahat giyinmeli ki dersini rahat anlatmalı. banka memuru değil çünkü. milli bayramların tekrar kutlanacak olması onur verici. teşekkürler..
Kim 3 yıl önce
Müslüman'ın bayramı üç tanedir. Ramazan, Kurban ve Cuma günü... Dağılın!
düzcelim 3 yıl önce
sen türk değilsin onun için sana 3 bayram hiç boş yapma kardeşim islamı kullanıp türk düşmanlığına gerek yok!!!
Komik 3 yıl önce
Öğretmenin kıyafetine karışanlar siz gidin kuzey Kore'de yaşayın abi, tam size göre saçınızın Nasıl kesilmesi gerektiğine bile devlet karar verir. Size diktatörlükle yönetilen ülkeler lazım.
HD 3 yıl önce
öğretmenlere kıyafet zorunluluğu gelmeli,lüzumsuz rahatlar
Hakaniyet 3 yıl önce
Devlet memurunun nasıl giyinecegi yönetmeliklerde bellidir.devlet kurallara uyaran ve uymayanları gerekli disiplin işlemleri için yöneticiler atar.memur yönetmelik dışında kıyafet giyiyorsa yöneticiler görevlerini yapıyordur.o zamanda devlet olma vasfını ortadan kalkıyor.herkes kafasına göre takılıyor.gunumuze uymayan uygulamalar yönetmelikten kaldırılmalı.
İlket 3 yıl önce
Reyes in başına taş düşmüş
Emre 3 yıl önce
neden acaba
nsm 3 yıl önce
16 yilda 'reklam arasiydi' dedikleri Atatürk Cumhuriyeti'ne geri dönmek zorunda kalmis ak arkadaslar. cok manidar. dogru yolda oldugumuzu bir kez daha anladik.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın