banner851

banner614

MİLLİ DAYANIŞMA KAMPANYASI BAŞLATILDI

banner619

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından "Millete Sesleniş" konuşması yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" diyerek başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yardım hesabı açıldığını bildirdi.

banner846
Gündem 31.03.2020, 09:48 01.04.2020, 10:50
1538
MİLLİ DAYANIŞMA KAMPANYASI BAŞLATILDI
banner844

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" diyerek başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yardım hesabı açıldığını bildirdi.

"Milli Dayanışma Kampanyası başlatıyoruz"

Bu konuda da devletin öncülük etmesi gerektiğini gördüğümüz için 'Milli Dayanışma Kampanyası' başlatıyoruz. 'Biz bize yeteriz Türkiyem' diyerek başlattığımız bu kampanya için, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından, şu anda bilgileri ekranda gözüken bir yardım hesabı açıldı. Ayrıca, yine ekranda gözüken kısa mesaj numaraları üzerinden de bağış yapılabilecek. Amacımız, yevmiye ile geçimini sürdüren kesimler başta olmak üzere, alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza ilave destek sağlamaktır."

Her ilde ve ilçede bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşların belirlenerek yardımların kendilerine sunulacağını ifade eden Erdoğan, "Gerekirse muhtarlıklarımızı da devreye alarak, kampanyada toplanan paraların en doğru şekilde yerine ulaşmasını temin edeceğiz. Kampanyayı, şahsım olarak, 7 aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum. Biraz önceki toplantımızda bakan arkadaşlarımızdan kimi üçer kimi altışar aylık maaşlarını kampanyaya bağışlama kararı aldı. Tabii bazı bakanlarımız çok daha yüksek bağış rakamları da ifade ettiler." diye konuştu.

"Toplamda bakanlarımız ve kabineye eşlik eden arkadaşlarımız 5 milyon 200 bin liralık bir bağışta bulunmuş oldular. Meclis'teki tüm milletvekillerimizi, AK Parti başta olmak üzere tüm partilerimizin teşkilatlarını, tüm belediye başkanlarımızı, bürokratlarımızı kampanyaya katılmaya davet ediyoruz." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Bu süreç içerisinde en büyük katkıyı da iş adamlarımızdan, hayırseverlerimizden bekliyoruz. Zekatlarını Ramazan ayında dağıtmayı düşünen vatandaşlarımız da Ramazan ayını beklemeye gerek yok, bu kampanyaya şimdiden katılarak hayır yarışında yerlerini alabilirler. Kampanyamıza yapılan yardımların şimdiden Hak katında kabul olmasını diliyorum. Bugün itibariyle bu kampanya için 11 milyon dolar hayırseverlerimizden gelen destek var. Bunu da özellikle bildiriyorum ve kendilerine teşekkür ediyorum. İnşallah yaşadığımız sıkıntılı günleri geride bıraktığımızda, hatırlayacağımız en güzel şeylerden biri de, işte bu birlik, beraberlik, kardeşlik, dayanışma fotoğrafımız olacaktır. Rabb'im yar ve yardımcımız olsun. Hepinize sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum. Kalın sağlıcakla."

Yorumlar (5)
Biz Bize 1 yıl önce
Desenize İhale Yine Nefesi Açlıktan Kokan "AZİZ MİLLET"e Kaldı :) :)
Hatice ıysal 1 yıl önce
Bende zor durumdayım iki cocugum ile caresiz kaldım iş yok haliyle aşda yok yakacak kömürümde yok sosyal yardımlaşmaya gitim saglık güvencen var dediler işyeri mecburiyetten kapandı virüs nedeniyle şu calışamıyorum ve eşimden ayrıyım iki yıl oldu mahkemen sürüyor diye saglık güvencende var dediler bu yardımlar kime ypılıyor biledim ben bilen varmı bana bi cere yetkilere sesleniyorum nerdeyse düzcenin ileri gelenleri hic bi gelirim yok bütün resmi dairelerin hepsine vardım ilgilenmediler
Serdar 1 yıl önce
Birde istemeden verin arkadaş. Her bir kötülüğü milletin sırtına yıkmayın. Elbet bu millet o sırta binmesini de bilir.
FATİHH 1 yıl önce
ÇOK MERAK EDİYORUM DÜZCE MİLLET VEKİLLERİMİZ KAÇ MAAŞINI BAĞIŞLAYACAK ÖNCÜ HABER OLARAK BUNU HABER YAPACAGINIZDAN VATANDAŞ OLARAK ŞÜPHEMİZ YOKTUR. :)
Bu ne yaman çelişki. 1 yıl önce
Yardım beklerken biz. Yardım istiyorsunuz siz.
24°
parçalı az bulutlu