banner851

banner955

MİLLİ EĞİTİM VELİLERİ UYARDI: O MESAJLARA İTİBAR ETMEYİN

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Mehmet Akif İnan Hafız İmam Hatip Ortaokulu'nda kayıt sırasında velilerden bağış istendiği iddialarına ilişkin Düzce Valiliği tarafından soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Gündem 02.09.2020, 16:55
2015
MİLLİ EĞİTİM VELİLERİ UYARDI: O MESAJLARA İTİBAR ETMEYİN
banner1032

Düzce'de velilerden bağış adı altında kayıt parası istendiği iddia edilen bir devlet okulunun idarecileri hakkında soruşturma başlatıldığı bildirildi.
Konuya ilişkin Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi:

"İlimiz Mehmet Akif İnan Hafız İmam Hatip Ortaokulu ile ilgili yerel basın kuruluşlarında yer alan "Bağış İstendiği" iddiaları hakkında valiliğimiz tarafından soruşturma başlatılmıştır, soruşturma devam etmektedir. Okullarımızdan bağış istenilmesi ya da alınması konuları, bizzat İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit tarafından takip edilmektedir. Bu nedenle velilerimize gelen bağış içerikli mesajlara itibar edilmemesi gerekmektedir. Velilerimizin bağış konusunda kendilerine ulaşan mesaj olması durumunda müdürlüğümüze bilgi verilmesi halinde gerekli yasal işlem başlatılacaktır."

banner844
Yorumlar (19)
Düzceli 2 yıl önce
Bizde fatih meslek lisesine 50 tl diploma parası verdik neymiş parayla alabilirmişiz
Düzgün bakış 2 yıl önce
imam hatipleri eğitim bir sen e boğduran,onlara ses çıkarmayan hatta onlarla hareket eden ey siyasiler. sanmayın ki bunlar yukarıya iletilmiyor bizden söylemesi...
sçavuş 2 yıl önce
TMO fındık alım merkezlerinde "hiçbir şekilde para verilmeyecek" yazar ancak hamallar bir şekilde harçlık isterler. para vermeyince çuvallar yırtılır randıman az gelir.
Ali mahmet 2 yıl önce
Sanki okulu karalamak isteyenler var.zekat vermek sadaka vermek suç mu hafizlardan yetiştirmekten neden rahatsiz oldu bir kesim kimseden zorla alınan bisey yok bir gün sizede bir imam lazım olacak unutmayın
İsimsiz 2 yıl önce
Arkadaşlar bu tür haberlere itibar etmeyin okullar bazı ihtiyaçları için velilerden gönüllü bağış talep ederler ama ben veremem diyene de bugunr kadar zorlayana rastlamadım bu haberler bir okulu ve idaresini karalama amacıyla kasıtlı olarak yapılıyor
Veli 2 yıl önce
Sadece imam hatiplere deyil öbür okullarıda denetleyin lütfen her şeyden dolaylı yollardan para isteniyor bu millieğitime bütçeden aktarılan paralar ne oluyor okulun bütün ihtiyaçlarını veliler karşılayacaksa devlet okulları niye var ozaman herkes çocuğunu özel okula versin bu uygulamalar yanlış okullar açılmadan bğrdğnya istekleri oluştu öğretmen ve müdürlerin bütün okullar iyice araştırılsın bence sadece imam hatipler deyil.
üzgün 2 yıl önce
Lütfen okullara taş beton gözüyle değil ,ilim irfan yuvası olarak bakın.Kim bilir boş camilerimizi bu okullardan çıkan çoçuklarımız doldurur.Neden olmasın?
üzgün 2 yıl önce
Mustafa Kemal,Uzunmustafa,Hafız İHO okul değilde cami olsaydı.Verdiğiniz paranın,imamın peşine düşmez yaptığınız bağışın mutluluğunu yasardınız
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
29
açık