banner614

“MİLLİ GÜVENLİK PROBLEMİ HALİNE GELDİ”

banner619

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, TBMM kürsüsünde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin sadece Suriye’den değil birçok ülkeden ciddi bir göç dalgasına maruz kaldığını belirterek, “Ülkemizde kayıtlı göçmen sayısı 5 milyon 74 bine ulaşmıştır. Bu rakam bile ülkemizin kabul edebilirlik kapasitesini kat be kat aşmışken yeni bir göç dalgasına katlanabilmemiz mümkün değildir. Ülkemizde bu yaşanan son gelişmeler neticesinde göç problemi, milli güvenlik problemi haline gelmiştir.” dedi.

banner846
Gündem 30.11.2019, 14:48
1633
“MİLLİ GÜVENLİK PROBLEMİ HALİNE GELDİ”
banner844

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Emniyet Teşkilatı Kanunu, Jandarma Teşkilat Kanunu, Sahil Güvenlik Komutanlığı Kanunu ve Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu gibi birçok kanunda değişiklik içeren kanun teklifi hakkında Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünde konuşma yaptı. Yılmaz konuşmasına, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçişin yanı sıra 2016 yılında İçişleri Bakanlığına devredilen Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığının uyumu açısından ilgili kanunlarda değişiklik ihtiyacı olduğunu belirterek başladı.

“Yeni bir göç dalgasına katlanabilmemiz mümkün değil”
Türkiye’nin çok sayıda göç aldığını belirten Milletvekili Ümit Yılmaz şunları söyledi: “Ülkemiz sadece Suriye’den gelen göçle karşı karşıya değildir. Afganistan başta olmak üzere Bangladeş, Pakistan, Endonezya’dan ciddi bir göç dalgasına maruz kalmaktadır. Şu ana kadar 3 milyon 680 bini Suriyeli olmak üzere ülkemizde kayıtlı göçmen sayısı 5 milyon 74 bine ulaşmıştır. Bu rakam bile ülkemizin kabul edebilirlik kapasitesini kat be kat aşmışken İdlib bölgesi veya Suriye’nin diğer bölgelerinden gelebilecek bir dalgasına katlanabilmemiz mümkün değildir. Ülkemizde bu yaşanan son gelişmeler neticesinde göç problemi, milli güvenlik problemi haline gelmiştir. Ülkemizde bulunan göçmenlerin statüleri ne olursa olsun insanca yaşayabilecekleri şartlar sağlandıktan sonra ülkelerine geri dönmeleri için yapılacak tüm düzenlemeleri desteklemeye devam edeceğiz.”

“Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu’nda düzenlemeleri gerekli kılıyor”
Yaşanabilecek göç dalgalarına karşı uluslararası göç hukukuna uygun kanunun bir an önce çıkarılmasını isteyen Milletvekili Ümit Yılmaz şöyle konuştu: “Ayrıca son yıllarda ülkemiz coğrafyasında bulunan ülkelerde yaşanan iç karışıklıklar neticesinde maruz kaldığı düzenli-düzensiz göç ve geçici koruma statüsü, Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu’nda düzenlemeleri de gerekli kılmaktadır. Bu gelişmelerin yanı sıra ülkemizin başarıyla tamamladığı Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve son olarak Barış Pınarı harekâtlarıyla güvenli hale getirilen bölgelere geri dönüşlerin sağlanması ve teşvik edilmesine yönelik düzenlemeler bir an önce yapılmalıdır. Sadece ülkemizin değil bütün dünyanın problemi haline gelmeye başlayan yeni göç dalgalarına karşı uluslararası göç hukukuna uygun kanun ve uygulamaların derhal çıkarılması gerektiği ortadadır”.

“Dileğimiz bir an önce yasalaşmasıdır”
3600 ek gösterge hakkında da konuşan Yılmaz şunları belirtti: “Getirilen teklifte AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin seçim programlarında bulunan ve emniyet teşkilatının dört gözle beklediği 3600 ek gösterge hakkı teklifte yoktur. 3600 ek gösterge problemi sadece emniyet teşkilatının değil, bakanlığa bağlı çalışan müdürler, şube müdürleri, mahalli idarelerin daire başkanları ve uzman çavuşları da yakından ilgilendirmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak verdiğimiz kanun teklifinde ek göstergeler tüm hizmet sınıfları için makam sırasına göre yeniden belirlenmiştir. Dileğimiz bu düzenlemenin gündeme alınarak bir an önce yasalaşmasıdır. Sayın İbrahim Kalın ve Ömer Çelik’in bu konuda çalışma yapması oldukça umutkardır.”

Yorumlar (8)
Yorumcu 2 yıl önce
T.erdoganin emir eri bahceli seni kovar partiden ben soyleyim sana.Mhp diye bir oartide kalmadi artik.Akp nin icinde eriyip gittiniz.İttifak da bi yere kadar.Silah fabrikamiz satildi en basta siz engellemeliydiniz ama tik yok bahcelide.
Söner kafkas 2 yıl önce
İlk defa birisi bu sorunu gündeme getirdi .elek gibi ülke isteyen geliyor..adamlar kendi ülkelerinde ne sorun varsa getiriyorlar şu anda düzcede10000 üstünde mülteci var .yiyecek sektöründe çalıştırıyorlar .hastalıkların seyri değişti
CAN.D 2 yıl önce
GELDIKLERIYERE GÖNDERIN MASRAFLARINIDA KENDILERINDEN ALIN
Cengiz E 2 yıl önce
Yakında seçimlere girip milletvekili de çıkarırlar...
Kumbar 2 yıl önce
Gunaydin
Öğretmen 2 2 yıl önce
Haftada ort.20 saat derse giriyor. Hazirlik vs 30 olsun. Yilda 75gun tatil,cumartesi pazar tatil. Cumartesi pazar tatil.İnsaf ulke kritik donemden gecerken 3600isteyen adamdan vatana millete hayir gelmez.Yeniceriler bile yapmadi bu kadar!!!
Öğretmen 1 2 yıl önce
Ben bir öğretmen olarak 3600 gostergeye karsiyim. Öğretmenlik kolay bir meslek degil fakat öğretmenligin avantajlarida cok. Gidin okul onlerine bakin arabalara anlarsiniz. Kaldiki dinlenme vaktide cok ogretmenlerin, haftada ortalama 20 ders
Muzaffer 2 yıl önce
Senin mensubu olduğun partiye bunları anlatsan iyi olur.
Duyarlılığınızdan dolayı tebrik eder saygılar sunarim
13°
kapalı