banner851

banner614

MİLLİ SPORCULARDAN VALİ ATAY'A ÇİÇEK

Koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl da az katılımlı etkinliklerle kutlanan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve Gençlik Haftası kapsamında Düzce’de ilk törene Anıtpark’ta gerçekleştirildi. Çelenk sunma törenine katılan Düzce Valisi Cevdet Atay, kamu araçlarından oluşan gençlik konvoyunu uğurladı.

banner619
Gündem 19.05.2021, 13:25 19.05.2021, 16:07
472

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasına uzanan sürecin başlangıcı olan ve Atatürk’ün ‘Doğum günüm’ dediği 19 Mayıs'ın 102. yıl dönümü koronavirüsün gölgesinde kutlanmaya başladı.

Düzce'de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerinin ilk durağı Atatürk heykelinin bulunduğu Anıtpark Meydanı oldu.

Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunulan törende saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. İl Müdürü Yazıcı’nın konuşmasından ardından Gençlik Merkezi Gönüllü Genci Sena Narin, “Sana Bana Vatanıma” şiirini okudu.

Programda 19 Mayıs 1919 tarihinde milli mücadele meşalesini yakan Atatürk ve silah arkadaşları minnet, şükran ve özlemle anıldı.

Tören alanına gelen Düzce Valisi Cevdet Atay da kutlamalara katıldı. Milli sporcular Vali Atay'a çiçek takdim etti. Daha sonra Vali Atay ve milli sporcular Emniyet, Jandarma, 112 acil servis, İtfaiye ve çeşitli kamu kuruluşların katıldığı gençlik konvoyunu uğurladı.

Törene Vali Atay, Gençlik Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, milli sporcular, gençlik liderleri, gönüllüleri ve daire müdürleri katıldı.

Yorumlar (3)
CENGAVER 4 ay önce
BELEDİYE BAŞKANI NİYE KATILMIYOR BU BAYRAMLARA ANLIYAMADIM
Vedat 4 ay önce
Bu gün 19 mayıs Atatürk ü anma gençlik ve spor bayramı. Şu an Atatürk anıtı önündeki 4 adet çelenk haricinde hıç bir kamu kurumunun çelenkinin olmaması sizin tarafınızdan haber yapılması gereken bir durum değilmi ? Hem habercilik anlayışınızı ve ilkelerinizi hemde bu zihniyeti kınıyorum
Düzceli 4 ay önce
Belediye bandosu nerede?