banner851

banner955

MİLYONLARI İLGİLENDİREN BAŞVURU

Vatandaşın büyük ilgi gösterdiği imar barışında süre 6 ay daha uzatıldı.

Gündem 31.12.2018, 12:31 01.01.2019, 14:52
3809

Bugün sona ermesi beklenen İmar Barışı'nda başvuru süresi 6 ay daha uzatıldı. Konu ile ilgi ayrıntılı açıklamanın gün içerisinde yapılması bekleniyor.
 
Yaklaşık 10 milyon kişi başvurdu
İskan sorunu bulunan 13 milyon konutu yakından ilgilendiren İmar Barışı'na yaklaşık 10 milyon kişi başvurmuştu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum geçtiğimiz günlerde vatandaşların taleplerinin yoğun olduğunu ve sürenin uzatılabileceğinin sinyalini vermişti.
 
Daha öncede uzatılmıştı
İmar Barışı'na son başvuru süresi normalde 31 Ekim tarihinde sona erecekti. Vatandaşların yoğun ilgisinden dolayı son başvuru tarihi 31 Aralık'a kadar uzatılmıştı. İskansız yapılar için tarihi bir fırsat niteliğinde olan uygulamada yoğun ilginin devam etmesi nedeniyle son başvuru tarihi 6 ay daha uzatıldı.
 
İmar barışı kimleri kapsıyor
İmar Barışı, ruhsatsız ya da ruhsata aykırı yapıların kayıt altına alınması amacıyla 31 Aralık 2017'den önce yapılan tüm yapıları kapsıyor. (Kaynak: HABERLER.COM)


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
 
Yorumlar (6)
VATANDAŞ 4 yıl önce
AKADAŞ MANTIĞIN DIŞINDA BİR PROJE BİNA PIROJEYE UYGUN YAPILMAMIŞ YOLA YAKIN VEYA BİÇİMSİZ CEK RESİMİ ÖLC SAĞINI SOLUNU YATIR BANKAYA PARAYI NE OLDU İMARA UYN OLDU YA BU BİNA İMARA UYGUN DEĞİLSE YIK GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ VARSA YIK PARAYI VERDİMMİ HERŞEY B
esnaf 4 yıl önce
anlamadım cevre şehircilik bakanlıgına gidtim kimse birşey bilmiyor bu imar barışı dedikleri yabı kayıtmı yoksa iskan ruhsatmı yabı kayıda vedikden sonra birde iskan ruhsat icinde verecez ben şehr cevre bak sordum cevab alamadım bunu aydınladacak binsan yokmu bu memleketde nedir anlamadım mühendislere sordum aldıgım cevab yabı kayıt ödedikden sonra iskan ve ruhsat alabilmek icin yab kayıda ödedigin kadarda iskan ve ruhsad icinde o kadar ödenecekmiş bu soyguna benziyo yazık
SEÇİM 4 yıl önce
seçimden sonra görün olanları..
düzceli 4 yıl önce
haber doğrumu bugün imar barışı bürosuna gittim uzatıldı diye birşey demediler...
Aygün 4 yıl önce
Eeeeee ne de olsa devlete para lazım...
Düzceli vatandaş 4 yıl önce
Hep seçim yüzünden bunlar
22
açık