banner851

banner614

MİLYONLUK MAKAM ARACINA ESNAFTAN SERT TEPKİ!

banner619

Düzceli esnaflar salgın yüzünden kan ağlarken kar gütmek amacıyla Düzce şehir içi toplu ulaşım sistemine 5 minibüs alarak dahil olan Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertan Taşlı, esnafa destek için kullanılması gereken odanın kaynaklarıyla 2020 model Audi A6 gibi milyonluk bir makam aracı alması ile bir kez daha eleştirilerin odağına yerleşti.

banner846
Gündem 05.11.2020, 14:28 05.11.2020, 15:40
13978
MİLYONLUK MAKAM ARACINA ESNAFTAN SERT TEPKİ!
banner844

Pandemi döneminde Düzceli esnaflar zor bir sınavdan geçerken, Düzce şehir içi toplu ulaşım sistemine şahsına aldığı 5 minibüsle dahil olan Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertan Taşlı, bu kez odanın kaynakları ile aldırdığı milyonluk araçla gündemde…  

“Esnaf cefa çekerken, Taşlı sefa sürüyor”

Koronavirüs salgını nedeniyle Düzce’de kepenk açan çoğu esnaf zor bir dönemden geçiyor. Birçok esnaf pandemi nedeniyle iş yerini devretmek veya kapatmak zorunda kalırken, geri kalanlar ise borcuna borç ekleyerek ayakta kalma mücadelesi veriyor.

Böyle bir dönemde esnafı temsil eden kesimlerin lüks harcamalarla adından söz ettirmesi tepki çekiyor.

2020 model lüks makam aracı

Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertan Taşlı’nın, odanın kaynakları ile milyonluk makam aracı alması tartışma konusu oldu.

Salgına bağlı olarak ekonomik darboğazda olan esnaf ve sanatkarlar, katlı otoparkta fotoğrafladıkları 2020 model Audi A6 marka lüks makam aracı için “Esnaf cefa çekerken, Taşlı sefa sürüyor” yorumunda bulunarak duruma sert bir şekilde tepki gösterdi.

“Kendisini sert bir dille kınıyoruz”

Esnaflar, “Düzce esnafları olarak koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiriyoruz. Böyle bir dönemde, Düzce Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertan Taşlı’nın, Düzce esnafının feryadına kulak vermek yerine, kendisine milyonluk makam aracı alması asla kabul edilemez. Makamlara gelenler esnafın yanında olmalı, dertleriyle dertlenmeli. Ancak ne yazık ki bu Düzce’de sağlanamıyor. Hizmetleri değil, milyonluk makam araçları böyle konuşuluyor.” ifadelerini kullandı.

“Odayı kara geçirdim” savunması

Tüm Dünyada etkisini sürdüren ve tüm ülke genelinde olduğu gibi, Düzce’de de en çok esnaf kesimini etkileyen Yeni Tip Covid-19 salgını döneminde, esnafların sorunlarına kulak vermesi gerektiği yerde, odanın kaynakları ile milyonluk makam aracı alan Kooperatif Başkanı Ertan Taşlı’nın konu ile ilgili yakın çevresine “Eski makam aracını satım, yenisini aldım. Odayı kara geçirdim.” dediği öğrenildi.

Esnafın güvenini sarsıyorlar!

Öte yandan mart ayından bu yana ayakta kalma mücadelesi veren esnaflar, kendilerini temsil eden ve destek sağlayan meslek örgütlerinden daha fazla yanlarında yer almasını bekliyor. Ancak bazı odaların aidat derdine düşmesi, Taşlı örneğinde olduğu gibi bazılarının ise lüks harcamalarla gündeme gelmesi esnafın, örgütlere olan güvenini sarsıyor.

Haber: Savaş ARI

Yorumlar (70)
Düzceye yakışır. 8 ay önce
İtibardan tasarruf olmaz neyle uğraşıyosunuz siz ya... Devleti Aliye Osmaniye ruhu...
Btc 8 ay önce
Bir topluluk cahilse, durumuna göre yönetilir. İki tarafta hiçbir zaman kazanmaz.bir taraf kaybetmek zorunda
Halk 8 ay önce
Millete 50 yerden kefil isterler
İsmet 8 ay önce
Sende ye bakalım biz emekli maaşımıza kaç lira gelecek diye beklerken hangi markette 2 kuruş ucuz almak için market market gezerken sen yiye yiye geziyorsun gez bakalım unutma yediğin hurmalar gün gelir tırmalar yukarıda Allah var Allah kork biraz
sami 8 ay önce
hesap sorulsun diyorlar kim kime hesap soracak birtek RABBİM hesap sorar kim hakzız kazancla milletin hakkını yiyorsa ALLAH C C o arabanın koltugundan kaldırmaz insanı
TUNCAY 8 ay önce
adam tofaşamı binsin tofas olmuş 33 000 ne yapsın garip audiye bincek tabi
Esnaf 8 ay önce
Bunlarin alayi ayni
Düzceli 8 ay önce
Belediyede çalışmalar keşeşin yaptıklarını kırmak yıkmak üzerine oluyor,13-14.bölgede icraat yok şöförlerin dağılımında torpilliler istedikleri yerde devam ediyor sessizler eziliyor bumu adalet.Polislikten,muhtarlıktan görevden alınmış şimdi nerede?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20°
açık