banner851

banner614

MİNİKLERİN BAYRAM SEVİNCİ

Her bayram olduğu gibi bu bayramda asırlardır devam eden şeker toplama geleneği ile yine en çok çocuklar mutlu oldu. Sabahın erken saatlerinde kapı kapı dolaşarak el öpen miniklerin çantaları şeker ve paralarla doldu.

banner619
Gündem 25.10.2012, 13:01
340
MİNİKLERİN BAYRAM SEVİNCİ

Bayramlık elbiselerini giyen çocuklar ellerine aldıkları poşet ve çantalarla bayram namazının ardından kapı kapı dolaşarak büyüklerin ellerini öpüp şeker, çikolata ve para topladılar.


Bayramın en güzel geleneğini yaşatan çocuklar kalabalık gruplar halinde evleri dolaşıp, el öperken çocuklar kadar yetişkinlerde karşılarında el öpmeye gelen çocukları görünce aynı heyecanı ve mutluluğu yaşadılar.


Miniklerin öptüğü ellerden gelen şekerler ve özellikle harçlıklar onları mutlu etmeye yetti.


Düzce’nin her noktasında zaman zaman karşımıza çıkan el öpen miniklerin yeri bir başka güzel.
Ancak bazı çocuklar vardı ki muhtaç oldukları tekerlekli sandalye de geçirdiler bu bayramlarını da. Diğer arkadaşları gibi kapı kapı dolaşıp el öpmek hediye toplamak istediler belki ama ne kadar burukta olsa bayram sevincini onlar da yaşadı.

 

Kimi çocuklar ise büyüklerinden gördüklerini bayram eğlencesi yaptı. Şeker toplamaya at arabasıyla çıkan minikler, ne kadar tehlikeli olduklarını bilmeseler de at arabası onların bayram oyuncağı oldu.

Haber: Ş.ÇAKIR

banner844
Yorumlar (0)