banner851

banner614

MİRAÇ KANDİLİ İDRAK EDİLECEK

banner619

Hz. Muhammed'in şahsında “insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufku; varlığın özüne yolculuk” anlamına gelen Miraç Kandili, bu gece idrak edilecek.

banner846
Gündem 23.04.2017, 10:57 23.04.2017, 22:42
2411
banner844

İslam aleminde "Allah'a yükseliş ve arınma" olarak kabul edilen Miraç Kandili, bugün Müslümanlar tarafından idrak edilecek.

Miraç Kandili, Müslümanların büyük önem verdiği ve 8 Nisan'da başlayan "üç aylar"ın ilki recep ayının 27'nci gecesine denk geliyor. İslam inancına göre, Hazreti Muhammed, Miraç gecesi, Allah'ın daveti üzerine Cebrail Aleyhisselam'ın rehberliğinde Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksa'ya, oradan semaya, yüce alemlere ve ilahi huzura yükseldi. Hazreti Muhammed, yolculuğunda ''Burak'' adlı binekle seyahat etti. Beş vakit namaz Miraç gecesi farz kılındı, Allah'a şirk koşmayanların cennete gireceği müjdesi de bu gecede verildi.

İçinde birçok ilahi feyz ve bereketi barındıran mübarek Miraç Kandilinin, özünde her türlü kötülükten arınma, insanlığın yararına değerler üretme, fedakarlık, paylaşma, sorumluluk, zamanın önemini kavrama ve ilahi emirlere teslimiyet göstererek tertemiz bir kulluğa erişme var. Üç Ayların girişiyle başlayan mübarek kandil gecelerinden birini daha kutlayacağız.

Bu hayırlı gece için Düzce Müftülüğü tarafından camilerde mevlit programları yapılacak.

Yorumlar (1)
gurbet 4 yıl önce
kandiliniz mübarek olsun düzcem