banner851

banner614

MISIR'DAKİ KATLİAMA KINAMA

Mısır'da yaşananların bir insanlık suçu olduğunu belirten Düzce Baro Başkanı Ali Dilber, insanlık dramına seyirci kalmaması gerektiğini dile getirdi.

banner619
Gündem 19.08.2013, 17:54
135
MISIR'DAKİ KATLİAMA KINAMA

Mısır'da yüzlerce kişinin ölümüne neden olan katliamla ilgili yazılı bir açıklama yapan Düzce Baro Başkanı Avukat Ali Dilber, Mısır'daki sivil ölümlerinin bir insanlık suçu olduğunu dile getirerek , yaşanan vahşeti kınadı. Dilber, Düzce Barosunun her türlü haksızlık, hukuksuzluk ve insan hakkı ihlali karşısında olduğunu belirterek "Maalesef son günlerde darbe sonrası Mısır'da yaşananlar bir insan, bir hukukçu için kabul edilemez boyutları dahi aşmıştır. Mısır'da daha önceki sivil ölümlerden ders almayan siyasi otorite yüzlerce belki de daha çok sivili katletmekten geri durmamıştır. Mısır siyasi iktidarının şiddete başvurmayan, şiddet içermeyen ve şiddete yönelmeyen gösterilere tahammül etmesi, şiddet kullanmayan Mısır halkını evrensel değerler gereğince doğrudan hedef alarak katletmemesi gerekmekte olup, aksi tutum ve davranışlar insanlık suçudur" dedi.

Yaşanan ölümlerin gerçek failinin Mısır darbecileri yanında emperyalist güçler olduğunun dikkat çeken Dİlber, Baro Başkanı Dilber, "Daha fazla para, petrol ve güç için yoksul halkların üzerine ölüm yağdıran, ülkelerin tarihini ve geleceğini yok eden emperyalistlere karşı mücadele etmek Ortadoğu halklarının özgürlüğü için büyük önem taşımaktadır. Bu bağlamda,Mısır'da yaşananların bir insanlık suçu olduğunu belirterek gerek Birleşmiş Milletlergerek Arap Birliği ve gerekse de Avrupa Birliği'nin bu insanlık dramına seyirci kalmaması gerektiğini beyan ediyor, bu vahşeti ve insanlık suçunu kınıyoruz" ifadelerini kullandı.

Haber: S. KAŞKIR

banner844
Yorumlar (0)