banner851

banner955

MÜCADELEDE ÖNEMLİ YERE GELİNDİ

Bağımlılıkla Mücadele Toplantısında konuşan Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce’nin artık bir rol model haline geldiğini belirterek, “Düzce başka illerde Düzce modeli olarak konuşulmaya başlandı. Bu da bizim doğru yolda olduğumuzu gösteriyor” dedi.

Gündem 19.02.2018, 18:37 21.02.2018, 13:57
1217

“Bağımlılıkla Mücadele Koordinasyon Toplantısı” olağan aylık koordinasyon toplantısı bugün Sancaklar Mahallesi Şükran-Sedat Şenkardeşler Ortaokulunda Düzce Valisi Zülkif Dağlı Başkanlığında yapıldı.

Madde kullanımı ve bağımlılık ile mücadele etmek, bireylerin özellikle gençleri madde kullanımı ve bağımlılığından uzak tutmak amacıyla yapılan toplantıya Düzce Valisi Zülkif Dağlı, İl Jandarma Komutan Vekili Mustafa Çetinkaya, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldılar.

Toplantı öncesinde bir basın açıklaması yapan Vali Dağlı, bu toplantıların benzerlerinin ilçelerde de kaymakamlar başkanlığında yapıldığına dikkat çekerek muhtarların bu konudaki duyarlılığını artırmak için çaba gösterdiklerini söyledi.

“Düzce artık bir rol model haline geldi”
Bağımlılıkla mücadelede Düzce’nin rol model olduğunu dile getiren Dağlı şu ifadelerde bulundu:

“Geçen hafta muhtarlarımızın sporla ilgili faaliyetleri artırmaları açısından muhtarlarımızla yeniden toplantı yaptık. Yarın ise ilimizde tüm ilçelerimiz ve köylerimizdeki imam ve müezzinlerimizle hem gençlerimizin spora özendirilmesi ve bağımlılıkta kurtulması ve eğitim çalışmaları ile ilgili olarak bir toplantı yapacağız. Her ilçemizde imamlar görevlendirmesini yaptık. Düzce artık bir rol model haline geldi. Başka illerle de Düzce modeli şeklinde tartışılmaya ve konuşulmaya başlandı. Bu da bizim bu yönde doğru yolda olduğumuzu ve amaca doğru ilerlediğimizi gösteriyor. Toplumun her kesimin desteği ile bu belalardan gençleri kurtaracağız.”

Haber: Ö. YILMAZ

Yorumlar (8)
SÜLEYMAN METE 5 yıl önce
MAHALLE - SEMT PLANLAMALARINDA KAÇ KİŞİYE KAÇ TANE PARASIZ FUTBOL - VOLEYBOL - BASKETBOL SAHASI DÜŞÜYOR? KAÇ KOŞU PARKURU VAR? KAÇ BİSİKLET YOLU VAR?
BAĞIMLILIĞIN EN ÖNEMLİ DÜŞMANI "SPOR" DUR...
Srkn 5 yıl önce
Ellerinize sağlık. Düzce uyuşturucu konusunda eskiye göre çok iyi durumda.
Ali 5 yıl önce
Gece geç saatlerde sokaklarimizda güvenle gezebiliyormuyuz yoksa yanlarindan geçtiğimiz gençler bizden sigara parası mı yoksa bir çorba parası mı ister yoksa cebini bosalt mi der diye kotkuyormuyuz.
Memet 5 yıl önce
Şu kadar bağımlı vatandaşımız vardı bu çalışmalarımız sonucunda şu kadar azaldı. Şu noktadan şu noktaya doğru iyi bir gidisimiz var.şu kadar bağımlı egittik kurtuldular.şu kadar satıcı ve toptancı imha edip hapse tıktık diyebiliyormuyuz.
Yeni moda 5 yıl önce
Yeni moda bol basınlı, resimli, haberli toplantılar.İcraatta o kadar etkili olsa keşke..
Hangi model 5 yıl önce
Klasik toplantılardan öteye geçen bir şey yok, yas gittikçe düşüyor.Bataklığı kurutun, sinekleri öldüre öldüre bitmez.
Konuralpli 5 yıl önce
Konuraıpte hanı spor alanları yok. Gençler icin hicbırsey yok
reisin arkadaşı 5 yıl önce
evet evet çok doğru
30
kapalı