banner851

banner614

MÜFTÜ CAMİ HOPARLÖRÜNDEN DUA ETTİRDİ

banner619

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının bir an önce sona ermesi ve hastaların şifa bulması için Düzce'nin Akçakoca ilçesinde camilerin hoparlöründen yatsı ezanının ardından dua edildi.

banner846
Gündem 27.03.2020, 10:43 27.03.2020, 10:47
4494
MÜFTÜ CAMİ HOPARLÖRÜNDEN DUA ETTİRDİ
banner844

Selçuklu mimarisinde kullanılan sekizgen köşelerin üzerine oturtulmuş Türk otağ çadırından esinlenilerek yapılan camide, hoparlörden yatsı ezanının okunmasının ardından koronavirüs salgınının son bulması için dualar yükseldi.

İlçe Müftüsü Şaban Soytekinoğlu, cami hoparlörlerinden "Ey Yüce Rabbim ellerimizi semaya açtık, kapına geldik. Gönüllerimizi şefkat ve duana açtık. Peygamberlerin, mazlumların, muhtaçların duasına icabet ettiğin gibi şu anda yaptığımız duaları kabul et Allah'ım.

Bütün dünyayı kurutan, salgın hastalık karşısında bizlere ihanetini lütfeyle Allah'ım. Gazabından rızana, azabından affına sığınıyoruz Allah'ım. Her daim mazlum ve gariplerin yanında oldun, nezih milletimizden affını esirgeme Allah'ım. Hastalarımıza şifa, dertlilerimize deva, borçlılarımıza kolaylıklar eyle Allah'ım. Ülkemizi, milletimizi, Müslüman alemini ve bütün dünyadaki insanları, dert, musibet ve salgın hastalıklardan muhafaza eyle Allah'ım. Yarabbim, zor günlerden geçiyoruz. Dirliğimizi birliğimizi ve kardeşliğimizi daim eyle Allah'ım. Bu zor günlerimizde büyük bir özveriyle çalışan sağlık çalışanlarımıza güç ver Allah'ım." şeklinde dua etti.

Yorumlar (1)
Akçakocalı 1 yıl önce
Yıllarca her köşebaşına kuran kursu her köşeye cami yaptınız Bilim bilişim için ne eğitim yurdu nede okul açtınız şimdi duadan medet umuyorsunuz sizi Allah affetmez
24°
parçalı az bulutlu