banner851

banner614

MÜFTÜLÜK’TEN ÇAĞRI VAR

banner619

Düzce İl Müftü Vekili Ünal Baş, koronavirüs salgını sürecinde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından dini ve manevi duyguları güçlendirmek amacıyla hatim kampanyası düzenlendiğini belirterek, “Düzce’deki din görevlerimiz, vatandaşlarımız arasında koordinasyonu sağlayarak her hafta en az birer hatim okuyacaklardır. Vatandaşlarımızı bu manevi gıdaya katılmaya davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

banner846
Gündem 02.04.2020, 13:29
1557
MÜFTÜLÜK’TEN ÇAĞRI VAR
banner844

Yeni tip koronavirüsün (Covid-19) ülkemizde yayılmasına engel olmak, hastalıktan korunmak ve etkilerini en aza indirmek için ülke genelinde bir dizi tedbir alınarak vatandaşlara evlerinde kalmalarının tavsiye ediliyor. Bu süreçte Diyanet İşleri Başkanlığı’nca vatandaşların dini ve manevi duygularını güçlendirmek amacıyla çeşitli çalışmalar yürütülüyor.

Bu kapsamda ülke genelinde haftalık hatim okuma kampanyaları düzenleneceğini bildiren Düzce İl Müftü Vekili Ünal Baş, yaptığı açıklamada, düzenlenen hatim kampanyası hakkında bilgi vererek vatandaşları kampanyaya davet etti.

“Kur’an-ı Kerim ruhların gıdasıdır”

Müftü Baş; “Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) için alınan tedbirler kapsamında evlerinde kalan vatandaşlarımızın dini ve manevi duygularını güçlendirmek amacıyla, Düzce İl Müftülüğümüz ve İlçe Müftülüklerimizde görevli imam-hatip, müezzin-kayyım ve Kur'an kursu öğreticilerimiz vatandaşlarımız arasında koordinasyonu sağlayarak her hafta en az birer hatim okuyacaklardır. Kur’an-ı Kerim ruhların gıdasıdır. Vatandaşlarımızı bu manevi gıdaya, hatim kampanyasına katılmaya davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Okunan hatimlerin duasının Diyanet TV'de yapılacağını belirten Müftü Baş; şöyle devam etti: “Ülke genelinde okunan hatimlerin duası Diyanet TV'de her hafta Perşembe akşamı yayınlanan "Cuma'ya Doğru" programında yapılacaktır.”  

Yorumlar (10)
eğitim şart. 1 yıl önce
Kuran okumayı din zannedenler.Kuranı anlayarak okursan bu kadar hocaya bedava para verildiğini görecektir.Sağlık şart.Sonra eğitim..
halk 1 yıl önce
hocaların maaşlarını yarıya indirsinler.Diyanet işlerinin aldığı bütce sağlığa verilseydi keşke. Demekki işin başı sağlık ve eğitim.Cehalet öldürüyor.Bildiğiniz şıhlara devam.Dini kuranı bile bilmiyorsunuz.Kuranı anlamadan okuyan milyonlar var bu ülkede.
muzzyy81 1 yıl önce
ya kardeşim bu müftülük ve diyanet bir kere de gözle görünür bişey yapsa, dua etmeyelim demiyoruz ama Allah c.c. kuranda yüzlerce kez infak edin, yardımlaşın eliniz taşın altına koyun diyor, diyanet bugüne kadar hangi konuda elini taşın altına koydu acaba
sçavuş 1 yıl önce
yorumları okudum. bu yorumlar sizin eseriniz müftülük ve diyanet
Sinem 1 yıl önce
Hala beyniniz almıyor değilmi cehalet öldürüyor
Aytekin 1 yıl önce
Siz imamhatip kuran kursu açmaya devam evin bol bolda dua edin kurtuluş yakındır
Düzce 1 yıl önce
Her köşebaşına kuran kursu ve imamhatipdoldurdunuz şimdi hatimle duayla kurtulacağını sanan canlılar
Kemal Öztürk 1 yıl önce
Midemizin gıdasını düşünen var mı acaba...
Bilim bilim bilim... Aç karnı hatim doyurmaz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19°
kapalı