banner851

banner614

MUHTARLAR GÜNÜ KUTLAMA MESAJLARI

banner619

19 Ekim Muhtarlar Günü'nü yayımladığı mesajla kutlayan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, vatandaşların devlete ihtiyaç duyduğunda başvuracakları ilk yer olan muhtarlıkların, sorunların çözümünde çok önemli bir yere sahip olduğunu vurguladı.

banner846
Gündem 19.10.2019, 09:57 19.10.2019, 16:31
345
banner844
Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Muhtarların, demokrasinin temel taşı olduğunu belirten Vali Dağlı, mesajında şu görüşlere yer verdi: "Muhtarlarımız, devlet ile halk arasında köprü vazifesi yaparak, önemli bir kamu görevini yerine getirmektedir. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, devletimizin muhtarlarımıza verdiği önem ve değer ortadadır. İlimizde, mahalle ve köylerimizde yaşanan sıkıntılar muhtarlar ve kamu kuruluşlarının ortaklaşa çalışması sonucu en kısa sürede çözüme kavuşmaktadır.Muhtarlık müessesesi; kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup, yerel demokrasinin en köklü örneklerinden biridir. Muhtarlarımız, bulunduğu mahalde devletimizin tüm kurumlarını temsil eder. Vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda başvuracakları ilk yer olan muhtarlıklar, sorunların çözümünde çok önemli bir yere sahiptir. Günümüzde kendini yenileyen kurumlar arasında yer alan muhtarlıklar, her zaman vatandaşlarımızın yanında ve hizmetindedir.
Görevlerini yerine getirirken yaşadıkları sorunların çözümünde, muhtarlarımızdan gelen talepler Valiliğimizce en kısa sürede değerlendirilerek, Düzce için en iyi hizmet verilmeye çalışılmaktadır.
Bu vesile ile muhtarlarımızın “19 Ekim Muhtarlar Günü”nü kutluyor, ebediyete intikal etmiş muhtarlarımıza Yüce Allah’tan rahmet diliyor, hayatta olan muhtarlarımıza da sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum."

"Muhtarlık müessesesi toplumun ve kültürümüzün en önemli değerlerinden biridir"

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz ise mesajında şu görüşlere yer verdi: "Muhtarlık müessesesi toplumun ve kültürümüzün en önemli değerlerinden biridir. Demokrasinin vuku bulduğu bu müessese var olduğu sürece bu ülkede demokrasi her zaman dimdik ayakta duracaktır. 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle Düzce Valiliğimiz tarafından organize edilen programa katılım sağladık. Bu vesile ile Düzce merkezde ve ilçelerimizde görev yapan tüm muhtarlarımızın bu özel günlerini kutlarım."

“Muhtarlarımız, vatandaşlarımızla bizim aramızdaki en kuvvetli bağ ve köprüdür”
AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, Muhtarlar Günü mesajında, 19 Ekim tarihinin Muhtarlar Günü ilan edilmesinin çok önemli olduğuna dikkat çekerek, “Muhtarlarımız ve biz siyasetçiler aynı gemide yer alıyoruz. Milletimize hizmet götürmek için çaba gösteriyoruz. Muhtarlarımız mahalle ve köylerinde bizler de tüm il ve Türkiye genelinde hizmet götürerek vatandaşları memnun etmek istiyoruz. Muhtarlarımız, vatandaşlarımızla bizim aramızdaki en kuvvetli bağ ve köprüdür. Onlardan aldığımız güç ve destek ile çalışmalarımızı organize ediyoruz. Birlik ve beraberlik içinde muhtarlarımızla çalışıyor, eksikliklerimizi gideriyoruz. Bu anlamda, her zaman destek aldığımız ve destekçisi olduğumuz muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutluyor, hep birlikte yeni hizmetlerin önünü açacağımıza inanıyorum.” ifadelerinde bulundu.

"Devletin, vatandaşa dokunan en sıcak eli"

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu da 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, şunları kaydetti: "Devletin, vatandaşa dokunan en sıcak eli ve vatandaşa en yakın idari birimimiz olarak önemli bir görevi ifa eden muhtarlarımıza hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyor, tüm muhtarlarımızın “Muhtarlar Günü “nü kutluyor, ebediyete intikal eden muhtarlarımıza Allah’tan rahmet, görevde olanlara sağlık ve başarılı görevler diliyorum."

HABER:C.ÜSTÜNER

 
Yorumlar (2)
Adore81 2 yıl önce
Tarifini aptığınız önem addettiğiniz muhtarlık makamının etki-yetki köklerini söktünüz halá eski usulle seçilmekte adaylık usulü başıboş fotoğraflı ortak oy pusulası propaganda serbestliği makamın saygınlığı aklınıza gelmez konuşun sadece.
Kiraztarla 2 yıl önce
Çok iş yapıyorlar ya yatmaktan başka is yapan yok