banner851

banner955

MÜSTEŞARDAN İNCELEME ZİYARETİ

Kültür Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ali Şahin, bakanlığın sorumluluğundaki çalışmaları incelemek üzere Düzce'ye geldi. Başkan Keleş'in eşlik ettiği inceleme ziyaretlerinde geçmişi 20 yıla dayanan ve artık çalışmalarını bakanlığın yürüttüğü Kültür Merkezi inşaatının son durumu yerinde görüldü. Gölyaka ziyaretinde ise Kültür Park ile ilgili bir proje hazırlanarak bakanlığa sunulmasına karar verildi.

Gündem 26.08.2014, 13:52
235
MÜSTEŞARDAN İNCELEME ZİYARETİ

Kültür Bakanlığının katkılarıyla yürütülen çalışmalar doğrultusunda Kültür Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ali Şahin çeşitli incelemelerde bulunmak üzere geçtiğimiz günlerde Düzce’ye geldi. Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş tarafından ağırlanan Müsteşar Yardımcısı Ali Şahin, bakanlığı ilgilendiren çalışmaları yerinde inceledi.

 

 

Kültür Merkezi ve kazı çalışmalarını inceledi

Müsteşar Yardımcısı Şahin’in ilk durağı 20 yıl önce temeli atılan ancak kaynak noktasında yaşanan sıkıntılar nedeniyle tamamlanamayan Kültür Merkezi inşaatı oldu. Heyet, bakanlığa devredilmesi sonrası hızlanan ve yılsonuna kadar bitirilmesinin hedeflediği Kültür Merkezi inşaatında incelemeler yaptı.

 

 

Ardından Kültür Bakanlığı Müsteşarı Ali Şahin, Düzce Belediyesi ve Düzce Üniversitesi iş birliğinde yürütülen Konuralp kazı çalışmalarının gerçekleştirdiği alana giderek, Yrd. Doç. Dr. Nurperi Ayengin’den bilgi aldı. Kazı alanının incelenmesinde Başkan Keleş ve Müsteşar Yardıncısı Şahin’e Hizmet Koruma Kurulu Bölge Müdürü de eşlik etti.

 

 

 

Kültür Park için proje

Müsteşar Yardımcısı Ali Şahin ve Başkan Keleş daha sonra Gölyaka’ya geçerek, Gölyaka Belediye Başkanı Bekir Akbulut ile birlikte Gölyaka Kültür Park’ta incelemelerde bulundu. İncelemeler esnasında uzun zamandır özellikle golf sahası olarak değerlendirilmesi gündeme gelen Gölyaka Kültür Park ile ilgili bir proje geliştirilip bakanlığa sunulmasına karar verildi.

 

 

 

 

 

Haber: C. Üstüner

 

 

 

 

 

 

banner844
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız